200 eurų išmokas gaus ir smulkieji ūkininkai

Reklama baigsis po sek.

Koronaviruso pandemijai traukiantis iš Lietuvos, šalyje vis populiarėja vienkartinės išmokos. Pastarosios paskirtos ne tik vaikams, senjorams, našliams ir kitas socialines išmokas gaunantiems ar darbo ieškantiems asmenims, tačiau ir smulkiesiems ūkininkams.

Šiandien LR Seimas priėmė Užimtumo įstatymo pataisas, kuriomis nutarta skirti vienkartinę arba periodinę 200 eurų išmoką smulkią žemės ūkio veiklą vykdantiems asmenims, jeigu jie Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpiu atitiks įstatyme nustatytas sąlygas.

Pagal priimtus įstatymo pakeitimus individualią žemės ūkio veiklą vykdantis asmuo 200 eurų sieksiančią vienkartinę išmoką gaus, jeigu atitiks visas šias sąlygas:

1) žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis yra mažesnis negu 4 ekonominio dydžio vienetai (EDV);

2) yra deklaravęs žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus (išskyrus deklaravusius vien tik ganyklas, pievas arba daugiametes žoles) už 2019 metus arba turi ne mažiau kaip vieną sąlyginį gyvūną, apskaičiuotą per 2019 m. laikotarpį;

3) jo deklaruota gyvenamoji vieta yra kaimo vietovėje;

4) negauna išmokos savarankiškai dirbančiam asmeniui;

5) nedirba ar neturi darbo santykiams prilygintų teisinių santykių;

6) negauna nedarbo socialinio draudimo išmokos.

Į 200 eurų sieksiančią periodinę išmoką už kalendorinį mėnesį galės pretenduoti individualią žemės ūkio veiklą vykdantis asmuo, jeigu jis atitiks pirmąsias keturias anksčiau paminėtas sąlygas ir dirba pagal darbo sutartį ar turi darbo santykiams prilygintų teisinių santykių, o jam priskaičiuotas darbo užmokestis bus ne didesnis už minimaliąją mėnesinę algą.

„30 tūkst. smulkesnių ūkininkų gaus vienkartinę 200 eurų išmoką ir jau dabar gali pretenduoti į bedarbio darbo paieškos išmoką. Apie 10 tūkst. dirbančių ūkininkų ir gaunančių iki 1MMA gaus trijų mėnesių karantino trukmės 200 eurų kas mėnesį išmoką“, – teigė vienas iš šio pasiūlymo iniciatorių Seimo narys Tomas Tomilinas.

Vienkartinės ir periodinės išmokos bus išmokamos iki 2020 m. gruodžio 31 d., jas skirs ir mokės „Sodra“. Asmuo prašymą dėl vienkartinės ar periodinės išmokos paskyrimo turės pateikti savivaldybės administracijai pagal jo deklaruotą gyvenamąją vietą.

Už šiuos teisės akto pakeitimus, kurie įsigalios 2020 m. rugpjūčio 1 d. ir galios iki 2020 m. gruodžio 31 d., balsavo 88 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 18 parlamentarų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių