500 JAV karių Lietuvoje praleido 9 mėnesius: įgijo ne tik patirties, bet ir svajoja čia sugrįžti kaip turistai

Reklama baigsis po sek.

Praėjusių metų spalį į Lietuvą atgrasymui ir pratyboms su Lietuvos kariais atvyko Jungtinių Amerikos Valstijų rotacinės pajėgos – bataliono dydžio vienetas, kuriame apie 500 JAV sausumos pajėgų karių. Šįkart jie atvyko ne į tarptautines pratybas, o ilgalaikiam dislokavimui. Mūsų šalyje praleidę beveik 9 mėnesius, svečiai neslėpė įgiję ne tik labai daug profesinės patirties, bet ir susižavėję Lietuvos gamtovaizdžiu, miestų gražumu bei žmonių nuoširdumu.

„Turėjome iš tiesų labai produktyvų laiką. Pratybų metu dalinomės įvairia patirtimi. Vyko ir individualūs, ir komandiniai užsiėmimai. Per 9 mėnesius ne tik mokėmės, bet ir mokėme. Labai daug dirbome komunikacijos srityje: vykome į skirtingas mokyklas, mokėmės patys apie Lietuvos kultūrą, lietuvius mokėme apie savo šalies kultūrą; padėjome Lietuvos studentams gerinti kalbėjimo angliškai įgūdžius. Žmonės čia labai mieli, mes jautėmės lyg antruose namuose“, – teigė JAV 1-osios divizijos 9-ojo pulko 1-ojo bataliono (1-9 CAV) vadas plk. ltn. Stephen Johnson.

„Lietuvoje praleistas laikas iš tiesų nuostabus. Žmonės labai šilti, draugiški, nuoširdūs. Man labai patiko maistas, ypač cepelinai, – aš juos dievinu. Čia įgijau tikrai labai daug patirties. Noriu į Lietuvą sugrįžti kaip turistas, kad galėčiau ją visą pamatyti. Jūsų šalis nuostabi, turintį savą istoriją, kuri atsiskleidžia beveik kiekvienam mieste“, – savo įspūdžiais dalijosi „Bravo“ kompanijos vadas, atsakingas už uosto operacijas, kapitonas Iang Young.

„Puiku turėti pratybas būtent jūsų šalyje. Nuostabus bendradarbiavimas su lietuviais. Įgijau labai daug patirties, nekantrauju grįžti namo, ir viskuo, ką čia išmokau, pasidalinti su savo kariais“, – teigė Transporto priemonių eksploatavimo pareigūnas, atsakingas už „Bravo“ bendrovės personalą, vyresnysis seržantas Jamesas Pruittas.

Kartu su savimi JAV kariai atsigabeno ir savo sunkiąją techniką: 30 tankų, 25 pėstininkų kovos mašinas, 70 ratinių transporto priemonių. Dislokavimo metu įvairios pratybos buvo vykdomos Vilniuje, Kaune, Pabradėje.

Būdami Lietuvoje JAV kariai bendradarbiavo su Lietuvos kariais, keitėsi patirtimi įgyvendinant Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų mechanizacijos projektą. Lietuva atvykstantiems JAV kariams suteikė visą reikiamą priimančiosios šalies paramą (apgyvendinimą, logistinę paramą, kt.), taip pat galimybę naudotis Lietuvos kariuomenės poligonų infrastruktūra.

Šiuo metu Klaipėdos uoste įsikūrę kariai ruošiasi išvykimui – kruopščiai transportavimui ruošia turimą techniką bei amuniciją. Nors baigti dislokavimą buvo planuota dar gegužės pabaigoje, dėl siaučiančio koronaviruso pratybos užsitęsė keliomis savaitėmis ilgiau. Planuojama, kad iš Klaipėdos laivu kariai turėtų išplaukti maždaug po dviejų savaičių.

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė, aktyviai dalyvaujanti įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprinant regiono saugumą ir stabilumą.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių