A. Bilotaitė: būtina išlaikyti judėjimo ribojimą šalyje

Reklama baigsis po sek.

Pirmadienį į posėdį rinkosi Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija. Pastarosios nariai aptarė COVID-19 pendeminę situaciją šalyje bei žmonių judėjimo ribojimo kontrolės rezultatus. Nors abu šie rodikliai teikia optimistinių vilčių, jog koronaviruso infekcijos mastas mažėja, vis dėlto akcentuojama, kad ir toliau būtina riboti socialinius kontaktus tarp savivaldybių ar pačiuose miestuose.

Judėjimo ribojimai neatšaukiami

Lietuva pagal užsikrėtusių COVID-19 infekcija skaičių vis dar išlieka Europos Sąjungoje tarp lyderiaujančių šalių. Antras dalykas, kas yra tam tikras pozityvas, kad epideminė kreivė pradėjo kristi, užsikrėtusių skaičius mažėja, krito apie 20 proc. per savaitę. Einame tikrai teisingu keliu, todėl būtina išlaikyti esamus ribojimus“, – po VESK posėdžio teigė Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Policijos departamento duomenimis, žmonių mobilumas šalyje sumažėjo apie 70-79 procentus. Nors optimistiškai nuteikia ir naujų susirgimų koronavirusu per parą skaičiaus mažėjimas, vis dėlto pasekti kitų šalių pavyzdžiu ir panaikinti judėjimo šalies viduje ribojimą neskubama. Akcentuojama, kad tokius sprendimus priėmusiose šalyse, kuomet gyventojams vėl buvo leistas judėjimas tarp miestų, epidemijos mastas ir užsikrėtusių skaičius vėl šoktelėjo į aukštumas.

LR vidaus reikalų ministerijai bei Lietuvos policijai priėmus sprendimą keliuose taikyti netikėtumo faktorių, iš viso šalyje buvo įrengta apie 1200 kontrolės postų. Patikros metu surašyta 1400 protokolų, daugiausia jų dėl būriavimosi pažeidimų.

Netikėtumo faktorius pasiteisino, veikia pakankamai efektyvus kontrolės ir metodologinės pagalbos mechanizmas. Efektyviai veikia draudimas judėti tarp savivaldybių, vaizdo stebėjimo sistemų duomenys rodo, kad judama mažiau. Savaitgalį pakankamai tušti buvo kurortai ir kurortinės vietos, žmonių sambūrių nėra, ko nepasakysi apie šalies didžiuosius miestus, kuomet iškritus sniegui žmonės ne visada paisė karantino sąlygų laikymosi. Savaitgalį buvome tarsi žiemos kalnelių policija. Atsidūrėme tarp kūjo ir priekalo – vieni piktinosi, kad mes nerašome protokolų, kiti piktinosi, kad neleidžiame vaikams pramogauti, nes neva jiems virusas nepavojingas“, – teigė Lietuvos policijos generalinis komisaras R. Požėla.

Ruošiamasi kitam savaitgaliui

Ateinančiam savaitgaliui policijos pareigūnai judėjimo kontrolei bei karantino sąlygų laikymuisi užtikrinti planuoja pasitelkti ir kitas priemones nei iki šiol. Numatoma intensyviau stebėti situaciją ne tik keliuose, tačiau ir viešose erdvėse. Neslepiama, kad į labiausiai žmonių pamėgtas vietas gali būti apribotas patekimas.

Planuojame kitas efektyvesnes priemones, galbūt ribojamas bus patekimas prie tam tikrų vietų, viešųjų erdvių. Problema ta, kad vienu metu vienoje vietoje susirenka pakankamai nemažas žmonių kiekis iš skirtingų šeimos ūkių, tad bus kontroliuojama“, – R. Požėla.

Šiandien VESK posėdyje nebuvo priimti sprendimai dėl karantino sąlygų pokyčių. LR vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės teigimu, daryti išvadas kol kas dar ankstoka, nes Lietuva ir toliau pagal sergamumą COVID-19 Europos Sąjungoje išlieka lydere. Aiškiau ir išsamiau įvertinti informaciją bei pandemijos mastą žadama sausio 17-ąją dieną. Atsižvelgus į sveikatos ekspertų, mokslininkų pateiktus duomenis bei analizę, bus svarstoma dėl galimų pokyčių (judėjimo ribojimo pratęsimo arba atšaukimo).

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių