A. Dulkys: esame ant blogiausio scenarijaus ribos

Reklama baigsis po sek.

Šiandien LR Seimas svarstys ir tvirtins naujosios Vyriausybės programą, vėliau turėtų prisiekti ir naujai suformuotas ministrų kabinetas. Tik gavusi įgaliojimus, Vyriausybė neketina delsti – imtis griežtinti karantiną užsimota artimiausiu metu, galbūt net ir penktadienio vakarą arba savaitgalį. 

Paskirtojo sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, iš karto po Seimo posėdžio, naujoji Vyriausybės sudėtis susitiks su įvairių sričių specialistais (ne tik medikais, tačiau ir mokslininkais, verslininkais bei kitų insitucijų, sektorių atstovais) ir spręs galimus esančios pandeminės situacijos sprendimo būdus. Po diskusijų, rodiklių aptarimo naujoji premjerė Ingrida Šimonytė ketina sušaukti pirmąjį ministrų kabineto posėdį ir jame priimti sprendimus dėl galimų efektyvesnių karantino priemonių. 

Mūsų pagrindinis tikslas, kad 100 žmonių neužkrėstų daugiau kaip 100 kitų žmonių, vadinasi, kad tas viruso plitimo rodiklis „per“, neviršytų vieneto. Dabar jis svyruoja nuo 1,2 iki 1,3“, – teigė A. Dulkys.

Siekiama darnaus tikslo, nes skaičiai keičiasi visose srityse ir esama situacija nebeleidžia planuoti sprendimų priėmimo pirmadienį arba antradienį. Visas ministrų kabinetas yra pasiruošęs dirbti ne dienomis, o paromis. Visos priemonės turi pataikyti į tikslą: turi būti priimtos tokios priemonės, kurios būtų efektyviausios.

Rinktis į pasitarimą su ekspertais bei įvairių sektorių atstovais ministrų kabinetas planuoja šiandien apie 14 val.

Verslas negali galvoti apie save, emigrantai negali galvoti apie save, dabar jau kviečiu visus prisidėti prie situacijos valdymo. Jeigu mes padalintume į keturis scenarijus, ketvirtas yra pats blogiausias, tai mes esame ant jo ribos“, – teigė paskirtasis sveikatos apsaugos ministras.

Naujasis sveikatos apsaugos ministras atskleidė 5 sritis, su kuriomis bus susiję pagrindiniai karantino sąlygų pokyčiai.

Kol kas galėsiu pasakyti tiek, kad priemonės bus susijusios su 5 sritimis. Visų pirma diskutuosime su žmonių judėjimu, bendravimu susijusiais klausimais, tuomet svarbu vakcinacijos visi reikalai, trečia – matome, kad yra grėsminga situacija gydymo įstaigose, reikia kalbėti ir spręsti trūkstamų lovų skaičių, darbo krūvio pasiskirstymas ir panašiai. Toliau reikia labai greitų sprendimų dėl situacijos valdymo globos įstaigose. Ir galiausiai bus aptariama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro veiklos, darbo organizavimo aspektai“, – A. Dulkys.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių