A. Veryga: darželinukams kaukių dėvėti nereikės

Reklama baigsis po sek.

Praėjusį penktadienį LR sveikatos apsaugos ministro A. Verygos pasakyti nauji ribojimai, t.y. privalomas kaukių dėvėjimas visiems vyresniems nei 6 metų vaikams ugdymo įstaigose, tėvų tarpe sukėlė nemenko pasipiktinimo. Savo prieštaravimus jie išreiškė ir peticijoje. Ją šiuo metu pasirašė daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Kai kurie tėvai vietoj tokios prievolės prašo perkelti ugdymą nuotoliniu būdu, kiti reikalauja, kad kaukių privalomą dėvėjimą pamokų metu ministras atšauktų, nes tai neva kenkia mažųjų sveikatai. A. Veryga išlygą sutinka daryti tik darželiuose priešmokyklines grupes lankantiems vaikams.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė spaudos konferencijoje ragino visos šalies gyventojus elgtis atsakingai ir ypatingai akcentavo viruso valdyme svarbų tėvų elgesį bei rodomą pavyzdį vaikams. Pasak specialistės, tėvų prieštaraujantį elgesį matantys vaikai mokomi elgtis neatsakingai. O suaugusiųjų skleidžiama informacija, neva kaukės kenkia mažųjų sveikatai ir stabdo deguonies patekimą į smegenis ir panašiai – neturi jokio realaus medicininio pagrindo.

„Vaikai taip pat turi dėvėti kaukes, nes serga ir jie.  Nuo pat pandemijos pradžios koronavirusas nustatytas 785 vaikams, žinoma, jų klinikinės formos nesunkios, bet nepamirškime, kad sirgdami jie gali parnešti virusą tėvams, seneliams. Nuo liepos mėnesio sergančių vaikų daugėja –  buvo 6 proc., jau dabar spalį serga apie 20 proc. Prašymas  – nekalbėkite, kad to nereikia, kad kaukės neapsaugo ar grėsmės nėra. Nauda yra didžiulė, raginkime vaikus, parodykime pavyzdį, kad esame atsakingi ir visi kartu galime įveikti situaciją“, – teigė D. Razmuvienė.

Sprendimą dėl privalomojo kaukių dėvėjimo mokyklose visiems vaikams nuo 6 metų priėmęs sveikatos apsaugos ministras savo nuomonės nekeičia. A. Veryga nemano, kad tai yra perteklinė priemonė ir ragina tėvus savo atžaloms vietoj pasipriešinimo demonstravimo geriau paaiškinti, kodėl kaukes būtina dėvėti ir koks jų poveikis.

„Viskas priklauso ir nuo tėvų požiūrio, elgesio, nuo paaiškinimo, kam ta kaukė, kaip ji apsaugo, nuo ko apsaugo.  Manau, tikrai vaikai supras, jeigu tai bus tinkamai paaiškinta. O apie tai, kad nesveika, kad kenkia, kad tai žudo smegenų ląsteles ir panašiai – tokie pasakymai yra iš piršto laužti. Tikrai yra taikomos išlygos tam tikriems asmenims, kuriems dėl lėtinių ligų ar raidos sutrikimų kaukės dėvėti neprivaloma. Tačiau net ir tie, kurie turi tam tikrų kvėpavimo takų lėtinių ligų, su kauke tikrai yra kaip tik dar saugiau, nes jis pats yra rizikingoje zonoje, tai saugo ir save, ne tik kitus“, – teigė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras sutinka daryti išimtį tik darželiuose esantiems priešmokyklinukams. Tėvų tarpe kilus nemažai diskusijų, kaip su kaukėmis vaikai miegos, o auklėtojoms, darželių vadovams  nebesuprantant – kaip kaukes dėvėti turi vaikai, jeigu vienoje priešmokyklinėje grupėje yra ir penkiamečių ir šešiamečių, operacijų centro vadovas prabilo apie kaukių dėvėjimo nebūtinumą.

„Vienintelis dalykas su kuo sutikčiau, ir apie ką šiandien diskutavome su tėvais, mes dabar esam kaukių dėvėjimo prievolę susieję su amžiumi, tai vienoje grupėje vieniems yra 6 metai, kitiems ne. Tikrai patikslinsime tvarką ir paaiškinsime, kad darželinio amžiaus vaikams, kuriems yra 6 metai, bet lanko priešmokyklinę klasę darželiuose kartu su jaunesniais, kaukių nereikėtų“, – teigė A. Veryga.

Ar tokia išimtis bus taikoma ir tiems vaikams, kurie priešmokyklines klases lanko pradinio arba pagrindinio ugdymo įstaigose – nežinia. Sveikatos apsaugos ministras akcentavo, kad mokyklose visiems 6 ir vyresniems vaikams kaukių dėvėjimas privalomas, tvarkos keisti neplanuojama.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių