A. Veryga: karantinas bus pratęstas

Reklama baigsis po sek.

Per praėjusią parą šalyje patvirtinti 1152 nauji koronaviruso atvejai. Vertinant praėjusios savaitės dienų duomenis, kuomet būdavo paskelbiama apie daugiau nei du tūkstančius naujų susirgimų, situacija atrodo šiek tiek geresnė. LR sveikatos apsaugos ministro A. Verygos teigimu, tokia gerėjančia statistika galima pasidžiaugti tik atsargiai.

„Praėjusią savaitę turėjome vis dėlto atvejų augimą, tačiau vienas galbūt geras ženklas, augimas jau nebebuvo eksponentinis, nors ir daugėjo ir atvejų, ir į gydymo įstaigas atsiduriančių asmenų. Galima turbūt rezervuotai pasidžiaugti, kad situacija valdoma“, – spaudos konferencijoje teigė A. Veryga.

Ministras akcentavo, kad kitose šalyse situacija tokia pati. Visa Europa nusidažiusi raudona spalva, kuri reiškia ten esantį itin didelį sergamumą.

Nors šalyje naujų atvejų augimas ir šiek tiek stabilizuojasi, vis dėlto švelninti esančių karantino sąlygų kol kas neplanuojama. Anaiptol, ateinantį trečiadienį ketinama sugriežtinti ir patikslinti ribojimus tam tikrai ūkinei veiklai, ypač patalpų nuomai.

„Kol kas tikrai labai mažai šansų ir vilčių, kad po dviejų savaičių kažkas bus atšaukta. Kol kas mes matome tik pirmuosius stabilizacijos ženklus, bet tai nėra atvejų mažėjimas. Jeigu šį trečiadienį ir bus kokie pakeitimai, tai tik kosmetiniai, su veiklos ribojimų patikslinimais, nes sulaukiame tikrai daug pranešimų, kai yra nuomojami baseinai, pirtys ir panašiai, prisidengiant patalpų nuoma. Tai bus patikslinimai, kur matom, kad yra spragų, daugiau nėra kol kas apariama jokių pokyčių ar švelninimų“, – teigė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Karantiną siūlys pratęsti

Paklaustas, kokioje situacijoje Lietuva sutiks didžiąsias metų šventes, sveikatos apsaugos ministras kol kas atsakyti negalėjo. Prognozės dar labai tolimoje perspektyvoje, todėl sunku numatyti, ar tebegalios karantinas, ar bus tik likusios tam tikros šio režimo priemonės. Ko kas matomas tik teigiamas valstybinio karantino poveikis, atvejų skaičius stabilizuojasi, tačiau atšaukti režimo tikrai neplanuojama.

„Tam, kad situacija susinormalizuotų ir grįžtų į normalią būklę, po karantino būklę, reikia ne trijų, o šešių ar net 8 savaičių, tai kol kas turime apsišarvuoti kantrybe, pagyventi karantine. Ir tikrai planuoju siūlyti pratęsti tą karantiną, ir aš esu tai anksčiau sakęs. Nėra abejonių“, – teigė A. Veryga.

Neramina situacija gydymo įstaigose

Šalies epidemiologus labiausiai neramina situacija ir koronaviruso protrūkiai gydymo, slaugos įstaigose. Vertinant tai, kad ligoninėse ir taip trūksta vietų pacientams bei jų priežiūrai reikalingų specialistų, padėtis dar labiau komplikuotis gali kai visi praėjusią savaitę diagnozuoti nauji susirgusieji, ateinančią savaitę atsidurs gydymo įstaigose, o jų stebėti nebus kam.

„Nuo pandemijos pradžios fiksuoti 2882 atvejai medikų tarpe, ir dabar yra gydomi 1992 asmenys.  Lyginant su praėjusia savaite, skaičius paaugo (buvo 1818). Per rugsėjo, spalio, lapkričio mėnesius – iš viso susirgo 2500 medikai, personalo darbuotojai. Skaičiai rodo, kad užsikrėtusiųjų medikų tarpe daugėja. Vien lapkričio 13-15 dienomis teigiamų medikų tarpe atvejų fiksuota 296. Ties kaičiai kelia rūpestį mums visiems“, – neslėpė Daiva Razmuvienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro gydytoja epidemiologė.

Šiuo metu visoje šalyje koronavirusu sergančių asmenų jau beveik 36 tūkstančiai. Ligoninėse gydomi 1359 asmenys, reanimacijoje ir intensyviosios priežiūros skyriuose – 100 pacientų, dirbtinė plaučių ventiliacija teikiama 61 asmeniui, su deguonies  kaukėmis – 641 gyventojai.

Vykdoma karantino laikymosi kontrolė

Kiekviename mieste, rajone, karantino režimo laikymosi kontrolę įgyvendina savivaldybės bei policijos komisariatai. Pagal pateiktus duomenis, per praėjusį savaitgalį už kaukių nedėvėjimą nubausta 44 asmenys, taip pat prekybos vietose nustatyta 14 pažeidimų, būriavimosi vietose – 3 pažeidimai, 4 karantino režimo nesilaikymo atvejai užfiksuoti viešajame transporte. Didžiąja dalimi žmonės laikos karantino reikalavimų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių