A. Veryga: virusui plintant, gali prireikti griežtesnių ribojimų

Reklama baigsis po sek.

Per praėjusią parą naujų koronaviruso atvejų skaičius šiek tiek sumažėjo, lyginant su pastarosiomis paromis ir siekia 413 (savaitgalį ir pirmadienį naujų ligonių kiekis buvo nurodomas kur kas didesnis, rekordinis – 766). Šiandien nuotolinėje spaudos konferencijoje dalyvavęs LR sveikatos apsaugos ministras A. Veryga neslėpė, kad šalyje situacija yra iš tiesų grėsminga.

“Esam sudėtingoje situacijoje, turime atvejų eksponentinį augimą. Nesame išskirtiniai, tokia pati situacija visoje Europoje, kas stebi tarptautinius duomenis mato, kad visame žemyne yra daug naujų atvejų, Europa liepsnoja. Jeigu iki šiol buvo abejojančių, ar virusas grįš, ar jis apskritai toks yra, tai ko gero dabar vaizdas visiems darosi pakankamai aiškus”, – teigė aplinkos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Mobilūs patikros punktai nebus naikinami

Šiandien viename iš žiniasklaidos portalų pasirodė informacija apie neva LR Vyriausybės naują užmojį keisti COVID-19 pandemijos valdymo modelį. Teigiama, kad Sveikatos apsaugos ministerija yra paruošusi dokumentą, kuriame numatoma, kad nuo lapkričio vidurio šalyje nebeliktų mobiliųjų COVID-19 testavimo punktų, o pareiga siųsti tirtis galimai sergančius būtų perkelta ant šeimos gydytojų pečių. Taip pat nurodoma, kad pastariesiems tektų ne tik tikrinti galimai sergančius asmenis, juos testuoti, bet ir vėliau juos informuoti apie testų rezultatus. Ministras A. Veryga tokią informaciją neigia ir vadina neatitinkančia tikrovės.

“Tai yra melagiena, tai yra neteisinga informacija. Mobilių punktų niekas nesiruošia naikinti, yra kalbama apie papildomas galimybes žmonėms išsitirti, ypatingai gyvenantiems toliau nuo didmiesčių. Virusas plinta visoje šalyje, mes turime pasirūpinti visais Lietuvos gyventojais. Šeimos gydytojai galėtų teikti paslaugas nukreipiant atlikti tyrimus, tai nebus prievolė, tai bus galimybė. Šiuo metu tai yra svarstoma ir rengiamos tvarkos”, – aiškino A. Veryga.

Gali tekti imtis griežtesnių ribojimų 

Sveikatos apsaugos ministras kreipėsi į visas savivaldybes, ragindamas atsakingai reaguoti į mažėjantį kovidinėse ligoninėse esantį laisvų lovų skaičių. Prašoma greitai reaguoti į ligoninių prašymus, susiklosčiusias situacijas, kai reikalinga pagalba pertvarkant ligonines, atlaisvinant vietas naujiems infekuotiems pacientams. Sudėtingiausia situacija šiuo metu Santaros klinikose, Vilniuje. Pasak ministro, kai kurios ligoninės, esant lovų trūkumui, nenori pas save priimti sergančių koronavirusu pacientų, rasdami pasiteisinimų dėl neva vykdomų remontų ir panašiai. A. Verygos manymu, taip demonstruojamas nenoras prisiimti atsakomybės  ir į patalpas įsileisti pagalbos prašančiųjų. Prašoma savivaldybių administracijų rasti būdų susitarti, ypač tose gydymo įstaigose, kurioms miesto valdžia yra steigėja.

Kasdien augant koronaviruso pacientų skaičiams, o infekcijai sparčiai plintant ligoninėse, socialinės globos, ugdymo įstaigose, į raudona spalva pažymėtų savivaldybių sąrašą greitu metu gali patekti kone visi šalies miestai. Paklaustas, ar nevertėtų Lietuvoje taikyti griežtesnių ribojimų, sveikatos apsaugos ministras neslėpė, jog apie tai yra galvojama ir tam ruošiamasi.

“Be abejo, jeigu liga plis, jeigu ligonių skaičius augs, ir mes nesilaikysime tų priemonių, kurios jau yra priimtos, pavyzdžiui, lokalūs karantinai tam tikrose savivaldybėse, ir kurios dar bus priimtos trečiadienį Vyriausybėje (turiu minty dėl renginių organizavimo ir įgyvendinimo ribojimų), jeigu šitos priemonės nesuveiks, tai žinoma, kad reikės imtis griežtesnių ribojimų. Tačiau labai noriu akcentuoti vieną dalyką, kad mes ir tų pačių priemonių nesilaikome. Buvo priimti sprendimai dėl renginių, atstumų laikymosi, kaukių dėvėjimo, tai pasižiūrėkime, ar mes tikrai to laikėmės. Nesilaikome dabar galiojančių priemonių, o jau svarstome apie naujas. Tai gal susiimkime. Prie kiekvieno policininko nepastatysime ir net ir priėmus labai griežtas priemones, viskas priklausys nuo to, ar visuomenė jų laikysis, ar ne”, – komentavo ministras A. Veryga.

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių