Aiškėja karantino griežtinimo detalės – tėvams tai nepatiks

Reklama baigsis po sek.

Penktadienio vidurdienį prabilęs apie būtinybę griežtinti karantino sąlygas Lietuvoje, darbo pabaigoje laikinasis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga atskleidė daugiau detalių, kaip nuo trečiadienio gyvens visa šalis. Planuojami ribojimai apima prekybos centrus, parduotuves ir darbovietes, ir ugdymo įstaigas – pastarosiose ketinama į nuotolinį darbą išsiųsti ir pradinukus.

A. Veryga socialinio tinklo paskyroje atvirauja, kad su laikinuoju ministru pirmininku jau sutarta, kokios konkrečiai karantino sąlygos bus svarstomos griežtinti pirmadienį vyksiančiame COVID-19 posėdyje. Siekiant mažinti žmonių būriavimąsi, griežtesnes priemones, beveik analogiškas kaip pavasarinio karantino metu, siūloma taikyti visose viešose vietose, prekybos ir paslaugų vietose, nustatyti griežtesnius reikalavimus ugdymo procesui, kultūrai ir kitoms sritims.

Sugriežtintas karantinas turėtų įsigalioti nuo kito trečiadienio, t.y. gruodžio 9 d., o karantiną bus siūloma tęsti iki gruodžio 31 d.

Numatomi ribojimai prekybos vietose

Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų ketinama nustatyti didesnius prekybos ploto reikalavimus, t. y. vietoj 10 kv. m. ploto nustatyti:

– 15 kv. m., kai visas prekybos plotas yra 10 tūkst. kv. m. arba mažesnis vienam lankytojui, o vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas žmogus;

– arba 30 kv. m. prekybos plotas, kai visas plotas yra didesnis nei 10 tūkst. kv. m. vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas žmogus.

Rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose padidinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip 5 žmonės, o šeimoms – eiti tik po vieną.

Neatmestinos ir griežtesnės alternatyvos:

Pirmoji alternatyva. Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų turi būti užtikrinamas 20 kv. m. prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas žmogus ir užtikrinamos kitos srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos ir kitos priemonės.

Antroji alternatyva. Ji – tokia pat, kaip pavasarinio karantino metu. Draudžiama parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla. Šis galėtų būti netaikomas tik:

– parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas;

– maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose;

– internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos atsiėmimo punktuose.

Taip pat bus siūloma:

– papildomai nenustatyti išimties laisvalaikio paslaugoms – išimčių nebetaikyti individualiems fizinio aktyvumo užsiėmimams. Išimtis liktų tik aušto meistriškumo sporto veikloms;

– valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami tik nuotoliniu būdu, atsisakoma dalinio nuotolinio darbo, išskyrus, kai būtina atlikti darbą vietoje;

– draudžiama lankyti muziejus, galerijas ir organizuoti ekskursijas.

Visiems mokyklinio amžiaus vaikams – nuotolinis ugdymas

– ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vykdomi, užtikrinant būtinus saugumo reikalavimus;

ugdymas mokyklose pagal pradinio, pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas vykdomas tik nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius pagal pagrindinio ugdymo (pagrindinio ugdymo individualizuotą), vidurinio ugdymo (socialinių įgūdžių ugdymo) programas;

– neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas;

-neformalusis suaugusiųjų švietimas ir neformalusis profesinis mokymas vykdomi nuotoliniu būdu arba stabdomi, išskyrus aviacijos, jūrininkų bei transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus;

– profesinis mokymas (ar jo dalis), išskyrus pirminį profesinį mokymą, vykdomą kartu su socialinių įgūdžių programa ir aukštojo mokslo studijos vykdomi nuotoliniu būdu, laikantis būtinų saugumo reikalavimų.

Aurelijus Veryga neslepia, kad dar šiandien pasirašys sprendimą, kuriuo bus nustatytas įpareigojimas kaukes dėvėti ir darbo vietose, ne tik posėdžių metu, išskyrus atvejus, kai žmogus patalpoje yra vienas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių