Aiškėja koronaviruso židinio priežastis Kartenoje

Reklama baigsis po sek.

Vakar pasirodžius informacijai, kad Kartenos katalikiškojoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje koronaviruso infekcija užsikrėtė net 22 pacientai bei 5 darbuotojai, į įstaigą įvertinti susiklosčiusią situaciją išvyko Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento specialistai.

Koronavirusu galimai užkrėtė pacientė

NVSC Klaipėdos departamento direktoriaus Raimundo Grigaliūno teigimu, šiuo metu Kartenos ligoninėje yra 21 koronavirusu užsikrėtęs pacientas. 1 šia infekcija sergantis asmuo dėl pakilusios aukštos temperatūros vakar vėlų vakarą išvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Dar 6 ten gydomi ligoniai šia infekcija neužsikrėtė, jie perkelti į antrame įstaigos aukšte esančias patalpas, izoliuoti nuo sergančiųjų.

Kol kas, atliekant epidimiologinį tyrimą, atmetama galimybė, kad infekcijos užkratą į įstaigą galėjo atvežti per kelias darbovietes dirbantis medikas. NVSC specialistai nustatė, kad iš visų darbuotojų tik vienas asmuo yra Klaipėdos rajono gyventojas, visi kiti – karteniškiai. Duomenų apie dirbančius keliose įstaigose – neturima.

“Kol kas daroma prielaida, kad Covid-19 infekcija daugiau nei 20 pacientų bei 5 darbuotojus galėjo užkrėsti Kartenos ligoninėje vos kelias dienas slaugyta pacientė. Pastarajai dar gydantis namuose, pasijutus blogai balandžio 8 dieną buvo atliktas tyrimas dėl koronaviruso. Tąkart rezultatas buvo neigiamas. Į Kartenos slaugos ligoninę moteris priimta balandžio 14-ąją (tiesa, tai padaryta neatliekant pakartotinį tyrimą) ir po 5 parų mirė. Kadangi Covid-19 infekcija diagnozuota ir toje pačioje įstaigoje dirbančiai velionės dukrai, manoma, kad koronaviruso židinys galėjo kilti būtent dėl šio atvejo”, – teigė R. Grigaliūnas.

Nustatyta pažeidimų

Aiškinantis galimas koronaviruso židinio priežastis, NVSC Klaipėdos departamento specialistai patikrino ir įstaigos dokumentus bei patalpų atitikimą tokios paslaugos teikimui keliamiems reikalavimams. Kartenos slaugos ligoninė turi visus paslaugos teikimui reikiamus leidimus bei higienos pasą, tačiau nustatyta kitų pažeidimų.

Vienas iš jų – galimai koronavirusu serganti ir tikėtina kitus užkrėtusi pacientė balandžio 14 dieną į įstaigą priimta neatlikus pakartotinio tyrimo dėl Covid-19 infekcijos.

Taip pat nustatyta, kad kai kurios Kartenos slaugos ligoninės patalpos neatitinka šiuolaikinių infekcijos kontrolės taikomų reikalavimų, personalas netinkamai naudojo asmens sveikatos apsaugos priemones, darbuotojai netinkamai sureagavo į karščiuojančius pacientus (kai kuriems asmenims nor sir buvo pakilusi kūno temperatūra, tačiau darbuotojai dėl to nesikreipė į gydytojus infektologus dėl sveikatos būklės įvertinimo)”, – dėstė R. Grigaliūnas.

Dėl visų nustatytų pažeidimų Kartenos ligoninei surašytas aktas, pildomas protokolas ir bus pradėta administracinė teisena.

Kretingos rajono savivaldybė ieško papildomo personalo

Iš 13 ištirtų Kartenos katalikiškojojo palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės darbuotojų koronaviruso infekcija patvirtinta 5 asmenims. 8 tyrimų rezultatai gauti neigiami, 1 atsakymo vis dar laukiama. Pasak Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Girdvainės, visi infekuotieji asmenys yra saviizoliacijoje.

“Nuo šio ryto 8 valandos Kartenos slaugos ligoninėje pradėjo dirbti naujai suformuotos komandos iš dviejų Kretingos ligoninių, taip pat padeda Kretingos psichikos sveikatos centro medicinos personalas. Jie pakeitė iki šiol budėjusius Kartenos ligoninės darbuotojus. Yra suformuotos naujos medicinos darbuotojų komandos, jos keisis kas 6 valandas.”, – teigė J. Girdvainė.

Turimo darbuotojų rezervo užteks neilgam, todėl Kretingos rajono savivaldybė ir toliau intensyviai ieško galinčių padėti slaugytojų ar medikų.

“Per parą Kartenos slaugos ligoninėje yra reikalingi mažiausiai 9 darbuotojai. Mes mokėsime ir didesnį atlyginimą (dieninėje pamainoje – 35 eur už valandą, naktinėje – 45 eur. neatskaičius mokesčių), pasirūpinsime darbuotojų apgyvendinimu, sveikatos apsaugos priemonėmis, apmokysime, kaip jomis teisingai naudotis. Į pagalbą gali ateiti ne tik medikai, nereikalingas ypatingas medicininis išsilavinimas, mums reikia bent kiek išmanančių slaugą“ – teigė J. Girdvainė.

Šiuo metu saviizoliacijoje yra 16 darbuotojų. Slaugos ligoninės vadovams tkeo taip pat izoliuotis, todėl įstaigai laikinai paskirtas vadovauti kitas asmuo.

Kol kas – jokių apribojimų

Šiandien nuotoliniu būdu vykusioje Vyriausybės spaudos konferencijoje Vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė teigė, kad valstybės ekstremalių situacijų operacijų centras sprendžia, kokių papildomų priemonių reikėtų imtis dėl židinio Kartenoje lokalizavimo, tačiau kol kas nebus ribojamas patekimas į šią gyvenvietę.

„Šiuo metu vertinama situacija. Policija ir taip yra sustiprinusi patruliavimą Kartenoje, saugo teritoriją perimetru aplink Kartenoje esančią įstaigą, bendradarbiauja su rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija. Pats pastatas izoliuotas, laukiame sprendimų. Jeigu operacijų centras nuspręs uždaryti Kartenos miestelį, esame pasiruošę tai padaryti“, – teigė R. Tamašunienė

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Girdvainė patikino, kad nuo vakar yra nuolat dezinfekuojamos Kartenos viešosios erdvės, didesnės žmonių traukos vietos prie parduotuvių, kapinių, degalinių. Dezinfekcija bus atliekama ir savaitgalį. Kaip karteniškiai laikosi karantino intensyviai stebi Viešosios tvarkos specialistai, policijos pareigūnai.

„Kol kas gyventojai labai sąmoningi, atsakingai laikosi visų reikalavimų, be būtiniosios priežasties neina iš namų. Informacijos apie pažeidimus kol kas neturime“, – gyventojų drausmingumu džiaugėsi administracijos vadovė.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių