Sienų kontrolė oro ir jūrų uostuose nebebus vykdoma

Reklama baigsis po sek.

Šiandien baigiama vykdyti pandemijos metu dėl COVID-19 suvaldymo įvesta vidaus sienos kontrolė vykdant atvykstančių į Lietuvą asmenų patikrinimus Klaipėdos valstybinio Jūrų uosto ir oro uostų pasienio kontrolės punktuose. 

„Nepaisant to, kad Valstybės sienos pareigūnai nutraukia patikras ir atvykstančiųjų asmens tapatybės dokumentai nuo šiandienos 18 val. nebebus tikrinami, mes ir toliau sieksime kuo didesnio atvykstančiųjų ir išvykstančiųjų asmenų informavimo dėl izoliavimosi atvykus iš paveiktų valstybių“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. 

Kaip ir iki šiol, keliaujant iš paveiktų šalių bus būtina teikti duomenis, tačiau anketų pildymai nebebus organizuojami oro uostuose ar Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste – tai daryti reikės internetu ( https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ) prieš atvykstant.  Tokiu atveju atvykimo vietoje (oro ar jūrų uoste) NVSC specialistui reikės pateikti registracijos patvirtinimą (QR kodą) arba atspausdintą užpildytą anketą. (Operacijų vadovo sprendimas Nr. 1463 p. 2.3).

Migracijos kontrolė ir toliau bus tęsiama – Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) bei policijos pareigūnai ir toliau tikrins, ar izoliacijos tvarkos yra laikomasi.

NVSC yra skyręs kiekvienam pasienio punktui budintį darbuotoją, kuris konsultuoja ir konsultuos atvykstančius iškilus rūpimiems klausimams. 

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, rugsėjo 6–13 dienomis 43 asmenims buvo pradėtos administracinio nusižengimo teisenos už nusižengimus, numatytus administracinių nusižengimų kodekso 45-ame straipsnyje (LR užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimai). Rugpjūčio 30 – rugsėjo 6 – 52 teisenos.

Vidaus sienos kontrolė bus vykdoma iki šios dienos ( rugsėjo 14 d.) 18.00 valandos. 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių