Aplinkos ministras Girulių miške nepasirodė

Reklama baigsis po sek.

Dar prieš kelias dienas socialiniuose tinkluose sparčiai buvo dalinamasi kvietimu, raginančiu Klaipėdos miesto gyventojus dėl Girulių miško likimo susitikti su LR aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika. Buvo žadama, kad K. Mažeika tiek kaip Vyriausybės narys, tiek kaip Aplinkos ministras pačiame Girulių miške atsakys į aktualiausius šiandienos klausimus dėl buvusių ir būsimų sprendimų, susijusių su geležinkelio plėtra bei Girulių miško situacija.

Šį rytą į Klaipėdą aplinkos ministras, viceministras, taip pat susisiekimo viceministras iš tiesų atvyko. Pirmiausia apsilankė Valstybinio jūrų uosto direkcijoje, kur Aplinkos apsaugos agentūra pristatė Baltijos jūros taršos mažinimą numatančią strategiją, vėliau delegacija moksliniu laivu „Vėjūnas“ apžiūrėjo uosto akvatoriją. Ir kai atėjo metas, 14 valandą susitikti su Girulių mišką siekiančiais išsaugoti gyventojais, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika staiga visiems netikėtai pasuko kita kryptimi – į Gargždus, nors dar apie 10 valandą ryto žurnalistus patikino, jog Girulių miške jis tikrai pasirodys. Oficiali ministro darbotvarkė taip pat buvo pakoreguota.

Girulių miške atsakymų į visiems aktualius ir pastaruoju metu itin rūpimus klausimus laukė kelios dešimtys gyventojų. Pastarieji, sužinoję, kad susitikime pats aplinkos ministras K. Mažeika nedalyvaus, o vietoj jo su klaipėdiečiais komunikuos aplinkos bei susisiekimo viceministrai – žmonės neslėpė apmaudo ir nusivylimo. Pasak jų, tai rodo už aplinkos apsaugą atsakingo ministerijos vadovo atsainų požiūrį tiek į gyventojų intersus, tiek į jo pareigą saugoti ir nuo pjūklų ginti mišką.

„Labai nusivylėm. Arba išsigando, arba užimtas buvo, bet 99 proc., kad išsigando. Visi įstatymai, sprendimai priimami tik verslo naudai. Gaila. Formuoja tikrai ne kokį aplinkos ministro požiūrį tiek į gamtą, tiek į žmonių lūkesčius“, – teigė Dalia Butkienė, Paupių bendruomenės narė.

„Lietuvoje tai įprasta, nereikia stebėtis, kad neatvyko. Dabar visos kortos yra ministro rankose, bet jeigu jis taip planuoja savo prioritetus – labai liūdna. Labai. Norėtųsi dialogo, bet kad to nori tik gyventojai“, – nusivylimo neslėpė aktyvus klaipėdietis Vytautas Dubra.

„Nėra ko stebėtis. Tik labai keista, Klaipėdoje buvo, o iki mūsų neatvažiavo. Matyt, tiek terūpi ministrui šitas reikalas. Iš Vilniaus sunku matyti mūsų problemas. Apskritai valdžiai sostinėje nerūpi nei Klaipėdos tarša, nei triukšmas dėl įmonių veiklos. Jiems svarbu matyti biudžete tų įmonių nešamą pelną į biudžetą, o kaip mes, klaipėdiečiai turije gyventi, jiems nusispjauti“, – nuoskaudomis dalinosi Baltijos seniūnaitė Raimonda Kivilienė.

Daugiausiai ir aktyviausiai dėl Girulių miško išsaugojimo kovojančios Klaipėdos bendruomenių asociacijos valdybos pirmininkas Gintaras Ramašauskas taip pat neslėpė nusivylimo dėl aplinkos ministro neatvykimo.

„Matyt Gargždai žmogui labiau patinka negu Klaipėda su savo problemom. Nuoskauda didelė, kad ne visi politikai laikosi pažadų, nors tai jau tampa įprasta praktika. Aplinkos ministras žadėjo ne tik čia atvykti, jis žadėjo balsuoti PRIEŠ apskritai tokio geležinkelio mazgo iškėlimo į Girulių mišką projektą, bet galiausiai paspaudė UŽ. Tai jam pačiam turbūt reikėtų visų pirma susigaudyti savyje”, – G. Ramašauskas.

Į susirinkusiems gyventojams aktualius klausimus nerišliai teko atsakinėti aplinkos bei susisiekimo viceministrams – Mariui Narmontui ir Gyčiui Mažeikai. Pastarieji ramino žmones, kad kol kas niekas nesikėsina iškirsti dalies Girulių miško. Dabar prasidės tik projekto planavimo procedūros ir visų jame numatytų alternatyvų vertinimas. Užsiminta, kad niekas nedraudžia Klaipėdos miesto savivaldybei inicijuoti miesto parko steigimą arba šios miškingos teritorijos prijungimą prie regioninio parko.

Klaipėdos bendruomenių asociacijos valdybos pirmininkas G. Ramašauskas pabrėžė, kad Girulių miško valdžiai neatiduos.

„Miškas vistik išlieka Susisiekimo ministerijos taikiniu ir dideliu skaniu kąsniu. Mes, klaipėdiečiai, to kąsnio jiems tikrai neatiduosim, kirtimo nebus. Mums visiškai neįdomu, kaip jie ten vertins tas visas alternatyvas. Puikiai prisimenam, kaip jie neva sąžiningai ir atsakingai, objektyviai vertino Melnragės ir Būtingės alternatyvas, ačiū, nereikia. Tai tegu jie daro savo popieriuose ką tik nori, o mes neleisim, kad Girulių miškas būtų naikinamas”, – G. Ramašauskas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių