Aplinkos oro tyrimų rezultatai – savaitės pabaigoje

Reklama baigsis po sek.

Praėjusį penktadienį Klaipėdos LEZ teritorijoje esančioje įmonėje „Orion Global PET“ įvyko avarija – biokuro katilinės šildymo sistemoje į dūmų sistemą išsiliejus termo alyvai, kilo vidinis gaisras. Apie 12:38 val. įvyko sprogimas biokatilinės technologiniame įrenginyje. Pirminiais duomenis, sprogti galėjo vienas katilinės filtrų. Penktadienio vėlų vakarą avarinė situacija buvo likviduota. Dėl galimo cheminių medžiagų patekimo į aplinką, Klaipėdos miesto bei rajono gyventojai buvo raginami pajutus įtartiną kvapą likti namuose ir išjungti vėdinimo sistemas, užsandarinti langus. Aplinkos apsaugos agentūros specialistai paėmė oro kokybės mėginius, siekdami išsiaiškinti, kokios cheminės medžiagos pasklido į aplinką.

Aplinkos apsaugos agentūros ryšiams su visuomene atstovės Linos Gaidžiūnaitės teigimu, įprastai tyrimai atliekami apie 10 darbo dienų. Rezultatus siekiama gauti kuo greičiau, tikimasi juos turėti šios savaitės pabaigoje.  

„Buvo paimti  aplinkos oro mėginiai, acetaldahido ir lakiųjų organinių junginių (LOJ)  – benzeno, tolueno ir kitų – koncentracijoms nustatyti. Du mėginiai buvo paimti įvykio vietoje ir du mėginiai gyvenamosiose teritorijose, tai Jakų bei Rimkų gyvenvietėse, nes kažkurį laiką dūmai sklido būtent šiomis kryptimis. Rezultatų dar neturime, viliamės, kad jie bus savaitės pabaigoje, tikrai ne artimiausiomis dienomis“, – teigė L. Gaidžiūnaitė.

Kenksmingų medžiagų sklaida galėjo būti tik momentinė

Įmonėje „Orion Global PET“ įvykus sprogimui, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento darbuotojai sulaukė kelių pavienių gyventojų skundų dėl lauke jaučiamo nemalonaus kvapo. Specialistai apie 14 valandą apvažiavo aplinkines gyvenvietes, klausinėjo žmonių ir patys bandė užuosti tą kvapą.

„Žmonės sakė dauguma tik iš savivaldybės atsiųstų skubių pranešimų sužinojo apie avariją įmonėje, aplinkoje kvapų didelių pokyčių nepastebėjo. Mūsų darbuotojai taip pat nieko nenustatė. Kadangi sprogimas įvyko katilinėje, ne gamybos ceche, kur yra dar visokių kitokių cheminių medžiagų, tai situacija netapo tragiška, ne plastmasė ar dar kažkas degė“, – teigė R. Grigaliūnas.

R. Grigaliūno teigimu, bendrovėje kilęs nedidelis trumpalaikis gaisras buvo operatyviai lokalizuotas, katilas buvo atšaldytas, o tepalai nudrenuoti į šoną, kad jie negaruotų į aplinką.

„Išsiskyrė tik lakūs organiniai junginiai, sakykim tepalo garavimo produktai. Jie atmosferoje pakankamai greitai išsisklaidė, pavojaus sveikatai nėra nei darbuotojams, nei aplinkiniams gyventojams. Cheminių medžiagų patekimas į aplinką galėjo būti tik toks momentinis“, – R. Grigaliūnas.

Ar buvo padaryta žala aplinkai bei žmonių sveikatai ir kokios cheminių medžiagų koncentracijos pasklido ore įvykus incidentui paaiškės šios savaitės pabaigoje. Aplinkos apsaugos agentūros atstovė L. Gaidžiūnaitė neatmeta galimybės, kad rezultatų pateikimas gali užsitęsti ir ilgiau.  

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių