Aptarti klausimai dėl koronaviruso plitimo suvaldymo Klaipėdos mieste

Reklama baigsis po sek.

Šiandien vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo aptarti klausimai dėl koronaviruso plitimo suvaldymo Klaipėdos mieste.

Situacija ligoninėse

Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis informavo, jog uostamiestyje jau mažėja pacientų susirgusių COVID-19 virusu. Šiuo metu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje yra gydomi 60 pacientų, iš jų 7 – reanimacijos skyriuje. Keturiems ligoniams yra reikalingas plaučių ventiliavimas.

Vinsas Janušonis taip pat pasidalino ir geromis žiniomis, kad intensyviai dirbant Vėlykų savaitgalį ligoninėje buvo įrengti du dializės aparatai. Keturiems koronovirusu sergantiems pacientams šiuo metu jau yra atliekama dializė.

Iš viso Klaipėdoje yra patikrinti 1298 medikai, jiems atlikti 1754 tyrimai, nes dalis medikų buvo tiriami pakartotinai. Klaipėdoje jau yra pasveikę 7 medikai, kurie galės tęsti darbą.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas taip pat informavo, kad šiuo metu apsaugos priemonių yra pakankamai.

„Iš visų priemonių mažiau nei pusę pasiliekame sau ir daugiau nei pusę paskirstome kitoms ligoninėms. Turime pakankamą rezervą, nors dar nesame gavę priemonių, kurias pirkome iš Kinijos.“

Šiuo metu Respublikinė Klaipėdos ligoninė, Dariaus Steponkaus teigimu, yra padalinta į dvi dalis. Pirmojoje gydomi pacientai, kuriems yra atliktas COVID-19 tyrimas. Tačiau jie nėra užsikrėtę. Antrojoje dalyje gydomi pacientai, kurie vis dar laukia testų rezultatų.

„COVID korpuse turime 50 vietų, jos visos yra užpildytos, nes testų rezultatų laukti reikia pakankamai ilgai. Kitas pastatas, kuriame yra beveik 200 lovų, tačiau jis dirba tik 60-70% pajėgumu dėl kelių priežasčių. Pirmiausia pacientų filtras yra pakankamai griežtas ir į švariąją dalį galime guldyti tik tuos pacientus, kurie jau yra patikrinti ir turi neigiamą COVID testą. Taipogi dėl to, kad dalis personalo dirba tame nešvariame korpuse.“ – Darius Steponkus Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovas

Karščiavimo klinika

Balandžio 10 dieną uostamiestyje, Psichikos sveikatos centro patalpose, pradėjo veikti karščiavimo klinika. Šios įstaigos vadovu buvo paskirtas Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyr. gydytojas Saulius Dabravalskis.

Paruošus karščiavimo klinikos patalpas ir jas pritaikius priimti pacientams buvo pakviesti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento specialistai, kurie įvertino Karščiavimo klinikos atitikimą Sveikatos apsaugos ministro nurodytiems reikalavimams. Nuo balandžio 10 dienos iki šiandien karščiavimo klinikoje jau apsilankė 10 pacientų.

„Kol kas didelio srauto nėra, darbuotojai šiuo metu dirba po 1 pamainą, po 4 valandas per dieną, 7 dienas per savaitę. Esant poreikiui, antra ir trečia pamainos yra pasiruošę. Jei didės pacientų srautai, karščiavimo klinika dirbs ilgesnes valandas.“ – Rožė Perminienė Savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja

Gatvių bei šaligatvių dezinfekavimas

Balandžio 1 dieną vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo nuspręsta imtis papildomų, prevencinių viruso suvaldymo priemonių ir kaip įmanoma greičiau pradėti privalomai dezinfekuoti visų daugiabučių namų laiptines, atliekų konteinerius bei pagrindines ir didžiausius automobilių bei žmonių srautus turinčias gatves bei šaligatvius.

„Dvi savaites atliekame miesto gatvių ir šaligatvių dezinfekciją, sunaudojome apie 30 tonų tirpalo. Su šaligatviais yra šiek tiek sudėtinga, tačiau jei nėra galimybių privažuoti, dezinfekcija atliekama rankiniu būdu. Įsigijome virš tonos skysčio. Jis yra skiedžiamas, tad dar keturias savaites tikrai dezinfekuosime.“ Vaidas Ramanauskas UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ gen. direktorius

Autobusų dezinfekavimas

Klaipėdos mieste ir visoje šalyje keleivių pervežimo paslaugas teikianti UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP), mažindama koronaviruso plitimo grėsmę, dar iki karantino paskelbimo ėmė intensyviau dezinfekuoti savo transporto priemones ir Klaipėdos autobusų stotį. O nuo praėjusios savaitės uostamiesčio savivaldybės pavedimu bendrovė pradėjo gatvių ir šaligatvių dezinfekavimą natrio hipochlorito vandeniniu tirpalu bei sustiprino miesto maršrutinių autobusų dezinfekciją.

Šiukšlių konteinerių dezinfekavimas

Nuo balandžio 1-osios taip pat yra išplaunami ir dezinfekuojami visi konteineriai. Šios dienos duomenimis jau yra išplauti ir išdezinfekuoti visi varpelio formos antrinių žaliavų surinkimo konteineriai, taip pat visi požeminiai ir pusiau požeminiai konteineriai bei apie 65% antžeminių mišrių komunalinių atliekų konteinerių. Šiuo metu ši paslauga yra atliekama kartą per dvi savaites, tačiau nuo ateinančio mėnesio visi konteineriai bus dezinfekuojami ne rečiau nei vieną kartą per savaitę.

Daugiabučių dezinfekavimas

Ekstremalių situacijų komisija balandžio 1 dieną laikydamasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijų nustatė, jog daugiabučių namų laiptinės privalomai turi būti dezinfekuojamos ne rečiau nei vieną kartą per savaitę. Tačiau, buvo numatyta, kad dezinfekciją nebūtinai turi atlikti profesionalios bendrovės, tai gali padaryti ir patys gyventojai. Svarbu, kad būtų kokybiškai ir kruopščiai dezinfekuojamos pačios rizikingiausios vietos: lauko durų rankenos, telefonspynių bei lifto mygtukai ir laiptų turėklai.

„Įsakymas yra įgyvendinamas puikiai. Savivaldybėje yra 2000 gyvenamųjų daugiabučių namų, iš jų apie 80 % jau yra sudarę valymo paslaugų sutartis. Tai padaryta iki karantino, tad valytojai yra papildomai aprūpinti dezinfekciniu skysčiu. Dar 10 % daugiabučių namų yra užsakytos privalomos paslaugos siekiant įgyvendinti savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą. Dalis gyventojų, apie 5 %, atsisakė šios paslaugos ir daugiabučių namų laiptines valys patys.“ – Inga Kubilienė Savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja.

Saviizoliacijos reikalavimų laikymasis

Komisijos posėdyje taip pat buvo aptartas klausimas dėl saviizoliacijoje esančių asmenų kontrolės.

„Tokių asmenų šiuo metu Klaipėdos mieste yra 448, viso nuo karantino pradžios į šį sąrašą buvo įtraukti 1650 asmenų. Sąrašas su privaloma asmenų saviizoliacija yra nuolat kintantis ir kasdien papildomas.“ – Raimondas Vaitkevičius Klaipėdos apskrities vyriausiojo komisariato viršininko pavaduotojas

Policija nuolat vykdo saviizoliacijoje esančių asmenų kontrolę. Tai atliekama dviem būdais: skambinama telefonu, taip bandant išsiaiškinti asmens buvimo vietą, ir gyvai, vykstant į gyvenamąją vietą. Dažniausiai į asmens gyvenamąją vieta yra vykstama tik tais atvejais, kai po pokalbio kyla įtarimas, kad asmuo nesilaiko saviizoliacijos arba vengia atsiliepti į policijos skambučius.

Kasdien policijos pareigūnai patikrina nuo 15% iki 20 % saviizoliacijoje esančių asmenų. Nuo tikrinimų pradžios jau yra surašyti 7 protokolai asmenims už saviizoliacijos reikalavimų nesilaikymą. Visais atvejais asmenys nebuvo sergantys koronavirusu, tačiau jiems buvo taikyta saviizoliacija. Pažeidimai įvykdavo, kai asmenys išeidavo pasivaikščioti ar apsipirkti.

Taip pat policijos pareigūnai, naudodamiesi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija, tikrina visus asmenis, kurie yra atvežami į policijos komisariatą, apklausiami viešose vietose bei yra sustabdomi policijos pareigūnų patikrinimui.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių