Aptartos naujos karantino švelninimo priemonės

Reklama baigsis po sek.

Šiandien COVID – 19 komitete aptartos tolesnės planuojamos karantino švelninimo priemonės. Galutinį sprendimą dėl jų rytoj priims Vyriausybė.

Komitete šiandien nuspręsta:

Nuo gegužės 18 dienos leisti veikti darželiams ir ikimokyklinėms grupėms. Ieškoma sprendimų ir siekiama sudaryti sąlygas, leisiančias kuo greičiau atnaujinti ir pradinukų ugdymą. Svarstoma dėl specialiųjų mokyklų bei neįgaliųjų dienos centrų veiklos atnaujinimo.

PATIKSLINTA. Nuo gegužės 18 dienos leisti atnaujinti veiklą visoms grožio paslaugoms: kūno priežiūros, soliariumo, tatuiravimo, papuošalų vėrimo ir kitoms.

Siūloma leisti lankyti pacientus: gydančio gydytojo leidimu ir sveikatos priežiūros įstaigos vadovo nustatyta tvarka.

Taip pat ieškoma būdu, kaip kuo greičiau vėl sudaryti sąlygas saugiai atsidaryti odontologijos paslaugų teikėjams, planuojama, jog tai bus leidžiama irgi nuo gegužės 18 dienos.

Nuo gegužės 18 dienos siūloma leisti renginius iki 30 žiūrovų atvirose erdvėse, jeigu užtikrinamas saugus atstumas tarp asmenų ar jų grupių ir renginys vyksta be pertraukų.

Nuo birželio 1 dienos ketinama leisti organizuoti renginius iki 30 žiūrovų uždarose erdvėse, jeigu užtikrinamas saugus atstumas tarp asmenų ar jų grupių ir renginys vyksta be pertraukų.

Bus galima daugiau sportuoti lauke ir individualiai sportuoti sporto klubuose. Nuo gegužės 11 dienos siūloma leisti visų rūšių transporto priemonių praktinio vairavimo mokymus.

Visi žmonės, kurie vėl galės pradėti veiklas, privalės laikytis griežtų tiek asmens, tiek kliento saugos reikalavimų.

Planuojama leisti į Lietuvą atvykti asmenims iš Estijos ir Latvijos be privalomosios dviejų savaičių izoliacijos. Rytoj su Latvijos ir Estijos premjerais bus tariamasi dėl konkrečios datos.

Iš Lenkijos artimiausiu metu ketinama leisti atvykti dirbantiems, studijuojantiems ir ūkininkams. Taip pat be privalomosios dviejų savaičių izoliacijos, kaip Lietuvos piliečiams jau leido Lenkija.

Patį karantino režimą Vyriausybei bus siūloma pratęsti iki gegužės 31 dienos.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių