Ateinančią savaitę bus sprendžiama, kaip suvaldyti COVID-19 Klaipėdoje

Reklama baigsis po sek.

Klaipėda pastarosiomis dienomis jau patenka tarp koronaviruso paveiktų savivaldybių – jeigu anksčiau per parą buvo fiksuojama tik po 2-7 naujus infekcijos atvejus apskrityje, tai pastarosiomis dienomis šie skaičiai trigubėja. Trečiadienį pranešta apie 28, ketvirtadienį  – 38 naujus susirgimus COVID-19 virusu. Klaipėdos mieste vakar patvirtinta 16 naujų koronaviruso atvejų. Dominuoja užsikrėtimai nuo anksčiau diagnozuotų pacientų, daugiausia jų – mokyklose. Taip pat į šį skaičių įeina ir pavieniai atvejai uostamiesčio įmonėse.  Reaguojant į besikeičiančią situaciją, šiandien uostamiesčio savivaldybėje buvo sušauktas pasitarimas. 

Vienas esminių klausimų – mobilaus testavimo punkto veikla

„Šiai dienai trys pamainos per dieną paima iki 150 mėginių, tai dinamika rodo, kad neišvengiamai teks kalbėti apie ketvirtos pamainos steigimą, kad apimtys didėtų iki bent jau 200 mėginių paėmimą per dieną. Artimiausiu metu kalbėsime ir tarsimės su aplinkinėmis savivaldybėmis, kad ir pastarosioms būtų leista steigti mobilius testavimo punktus”, – teigė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Riboti viešojo maitinimo įstaigų darbo laiko kol kas neketinama

Nos centrinėje šalies valdžioje vis netyla siūlymai apie barų, restoranų, kavinių darbo laiko ribojimo, Klaipėda kol kas nuo tokių sprendimų ar kitokių ribojimų susilaiko. Viena esminių priežasčių – lėšų trūkumas kompensacijoms dėl tokio sprendimo nukentėjusiam verslui. Teigiama, kad visa, kas reikalauja ribojimų, turi būti apsvarstyta atsakingai. Kitą savaitę uostamiesčio valdžia susitiks su smulkiojo, vidutinio verslo atstovais, bus tariamasi, ieškoma galimų išeičių, kad virusas neplistų, o verslo sektorius nepatirtų nuostolio.

Popamokinei veiklai gali būti taikomi ribojimai

Mokymo įstaigose srautai valdomi ir pan, tai būreliuose, kur vaikai sueina iš skirtingų amžiaus grupių, mokyklų, erdvių, – situacija yra itin rizikinga. Todėl kitą savaitę, kalbėdami apie priemones, kurias teiks ekstremalių situacijų valdymo komisijai, bus priimti tam tikri sprendimai, ir ko gero užklasinis ugdymas, popamokinė veikla ribojimų neišvengs.

NVSC Klaipėdos departamento direktoriaus R. Grigaliūno teigimu, šiuo metu uostamiestyje yras apie 11 koronaviruso židinių. Didžioji jų dalis yra išplitusi ugdymo įstaigose, todėl dėmesys labiausiai skiriamas būtent šiam sektoriui. Aptarta, kad neturima tikslo uždaryti mokyklas ar į nuotolinį ugdymo procesą išsiųsti visų mokyklų 5-12 klasių mokinius, tačiau besikeičiant situacijai, lokaliai tokios priemonės jau taikomos ir bus tęsiamos ateityje (kai nuotoliniu būdu mokosi tam tikros klasės).

Savivaldybės administracija ir pavaldžios įstaigos daugiausiai dirbs nuotoliniu būdu

Reaguojant į situaciją ir baiminantis, kad uostamiestyje neatsitiktų kitų miestų situacija, kuomet administracijoje liko vos 5 dirbti galintys žmonės, nuo pirmadienio (spalio 19 d.) maksimaliai pereinama prie nuotolinio darbo. Siekiant, kad gyventojams paslaugų teikimas nenutrūktų, dauguma jų bus suteikiama komunikuojant kitais, be ne tiesioginio kontakto būdais. Apie tai visuomenė bus informuota atskiru pranešimu. Gyventojai esant poreikiui, bus priimami, tačiau tik su išankstine registracija. Jiems bus matuojama temperatūra, privaloma dėvėti apsauginę veido kaukę.

Ribojimai įvairiuose sektoriuose paaiškės ateinančią savaitę

Pasitarimo metu, aptarus visus uostamiestyje esančius koronaviruso židinius, nuspręsta artimiausiu metu susitikti su ugdymo, švietimo, kultūros ir socialinės srities įstaigų vadovais. Klaipėdos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija parengs siūlomų priemonių planą, padedantį valdyti pandeminę situaciją ir tuomet diskutuos, kurios iš jų mažiausiai stabdytų įmonių veiklą ar gyventojams teikiamų paslaugų kiekį. Planuojama, kad pasitarimas su minėtų sričių atstovais įvyks ateinantį trečiadienį.

Situacija ligoninėse

Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas, vyr. gydytojas V. Janušonis patikino, kad gydymo įstaigos asmens sveikatos apsaugos priemonių turi rezervą dviems mėnesiams, taip pat vykdomi pirkimai. Planinės paslaugos neribojamos, teikiamos įprasta tvarka. Šiuo metu kovidinėje ligoninėje yra užimta lovų stacionare apie 56-70 proc., bet yra parengti planai, pertvarkomi skyriai ir pritaikomi infekuotiems asmenims. Pamažu stacionarių pacientų skaičius auga, 2 asmenys šiuo metu gydomi reanimacijoje, ruošiamos papildomos patalpos. Planinės paslaugos nestabdomos, tačiau jos neteikiamos tokiu tempu, koks buvo dar iki koronaviruso pandemijos.

 

 

 

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių