Atliekų surinkimas klaipėdiečiams kitąmet brangs

Reklama baigsis po sek.

UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) paslaugų kainos įprastai kasmet yra peržiūrimos ir koreguojamos. Įmonės atstovas ryšiams su visuomene Arūnas Liubinavičius informavo, kad 2021-aisiais už atliekų tvarkymą klaipėdiečiams teks mokėti 5% brangiau, nei šiemet. Kaina vartotojams gali dar labiau išsipūsti, jei UAB „Fortum Klaipėda“ padidins „vartų mokestį“.

Praeitais metais klaipėdiečiams buvo taikoma 10% nuolaida nuo rinkliavos, o pagal dabar ruošiamus projektus, nuolaida turėtų būti 5%. De fakto, mokėti teks brangiau, nei šiemet. <…> Kitais metais didėja valstybinis, vadinamasis, „sąvartyno mokestis“. Jeigu šiemet tai buvo 5 eurai už toną, tai kitąmet, nuo 2021 sausio 1d., šitas mokestis jau yra 10 eurų už toną“,- sakė A. Liubinavičius.

Už didesnę kainą UAB KRATC žada ir daugiau paslaugų gyventojams.

Kitais metais jau įvedamas ir individualių namų konteinerių plovimas, šiek tiek pasikeis ir žaliųjų atliekų surinkimo tvarka- jos bus surenkamos ir šaltuoju metų laiku, nes žmonės ir žiemą vykdo medžių genėjimo darbus, tai nėra vien tik pavasario ir vasaros sezonų dalykai“,- kalbėjo UAB KRATC atstovas.

Tačiau sąskaitų už atliekų tvarkymą Klaipėdoje padidėjimas 5% – tai dar ne galutinė riba. Ši paslauga gali brangti ir dar labiau. Tai priklausys nuo dar vieno mokesčio pokyčių.

UAB „Fortum Klaipėda“ ketina didinti vadinamąjį „vartų mokestį“ už atvežamas deginti atliekas. Klaipėdiečiams jis padidėtų apie 100 tūkst.eurų per metus. Tokiam žingsniui turi pritarti visos regiono savivaldybių tarybos. Nors vienai iš jų nepritarus kainos didinimui, jis būtų neįmanomas.

Fortumas planuoja, vadovaudamasis tuo, kas yra sutarty, <…> ten yra aiškiai įvardinta, kad mes, priklausomai nuo ekonominės situacijos ir nuo infliacijos, galime siekti tą įkainį didinti. Mes tą galėjom daryti jau nuo 2017m., šiandien mes turime jau 2021m., tai mes 4 metus to nedarėme, nors galėjome daryti, tai norėtumėm, kad į tai būtų atsižvelgta“,- sakė UAB „Fortum Klaipėda“ atstovas ryšiams su visuomene Andrius Kasperavičius.

A. Kasperavičiaus teigimu, pirmiausia bus laukiama savivaldybių tarybų sprendimų. Jei pritarimas nebus gautas, „Fortum Klaipėda“, tikėtina, svarstys galimybę kreiptis į teismą, kad užtikrintų savo interesus.

Vartų mokesčio“ padidinimas reikštų atliekų tvarkymo paslaugos brangimą vartotojams.

Čia yra toks užburtas ratas: valstybė pakėlė „Fortumui“, „Fortumas“ nori pakelti KRATC, KRATC savo ruožtu tada turėtų padidinti gyventojams“- konstatavo A. Liubinavičius.

Po atliekų sudeginimo likęs šlakas iš „Fortum Klaipėda“ įprastai vežamas į KRATC. Tai mineralinė medžiaga, kurią perdirbus, gaminamos statybinės ir kelių pramonei skirtos medžiagos. Už šlako priėmimą UAB „Fortum Klaipėda“ taip pat moka mokestį UAB KRATC įmonei. Tačiau galimybės didinti šį mokestį, siekiant padengti „vartų mokesčio“ išlaidas, KRATC nesvarsto.

Atliekų tvarkymas susideda iš 2 ciklų, t. y. 1 ciklas- surinkimas iš klientų: vartotojų, verslo įmonių, o kita dalis- visas atliekų sutvarkymas. Ir atliekų sudeginimas yra sudėtinė sutvarkymo dalis. <…> O už visas paslaugas – yra principas visoje Europoje- moka teršėjas“,- konstatavo A. Liubinavičius.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba UAB „Fortum Klaipėda“ prašymą svarstys jau kitą savaitę.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių