Atnaujintame skvere bus pagerbti tremtiniai

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdiečius kvies dar viena atnaujinta erdvė – savo veidą iš esmės pakeitė centrinėje miesto dalyje, ties I. Kanto ir S. Daukanto gatvių sankryža esantis skveras, dar vadinamas Tremtinių skveru.

Šį skverą puošia politiniams kaliniams ir tremtiniams atminti skirtas Juozo Genevičiaus memorialas „Kančia“, kuris ir lėmė skvero sutvarkymo idėjinį turinį. Ant grindinio suformuotas stilizuotas žemės pusrutulio atvaizdas, o jame įmontuotų mažų šviesos šaltinių pagalba geografiškai atvaizduotos Lietuvos piliečių tremties ir įkalinimo vietos. Ši aikštės dalis išklota granito plokštėmis, kurių siūlės atkartoja meridianus ir lygiagretes, stilizuotame žemės pusrutulio atvaizde išryškinta Lietuva, kuri bus apšviesta gintaro spalvos šviesa. Pats „Kančios“ memorialas taip pat bus apšviestas, sutvarkytos jo atraminės sienutės, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos siūlymu skvere papildomai pastatyti du vėliavų stiebai. Šiuo metu vykdomi paskutiniai skvero atnaujinimo darbai, tačiau jie netrukdys birželio 14-ąją atgimusioje erdvėje surengti minėjimo.

„Po vienerių metų pertraukos į šį skverą sugrįš Gedulo ir Vilties dienos minėjimas. Pagerbti ištremtų ir nuo režimo nukentėjusių lietuvių atminimą šioje sakralinėje ir itin jautrioje vietoje galėsime jau ateinantį sekmadienį, birželio 14-ąją. Kartu tai bus ir simbolinis atnaujinto skvero atidarymas. O kasdieną ši vieta bus dar viena jauki erdvė atokvėpiui, ramiam poilsiui, kartu ir susikaupimui, dvasingiems apmąstymams bei sudėtingos mūsų tautos istorijos prisiminimui“, − sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Siekiant jaukumo, aikštės pakraščiuose suformuotos atraminės sienutės, skirtos vejos plotams, iš I. Kanto g. pusės pasodinti rožynai, skvere sutvarkyti želdiniai, įrengtos medžius saugančios grotelės. Atnaujintoje erdvėje pastatyti suoliukai, šiukšliadėžės, iki birželio mėnesio pabaigos bus įrengti ir parko tipo šviestuvai, kurių pristatymas iš Kinijos užtruko dėl koronaviruso pandemijos. Įrengus šviestuvus, darbai bus visiškai baigti, tada numatoma įjungti visą skvero apšvietimą. Atnaujinant skverą, kartu buvo suremontuotas ir privažiavimo kelias, įrengtos automobilių sustojimo vietos I. Kanto gatvėje. Skvere taip pat įrengtas informacinis stendas, pasakojantis lietuvių tremties istoriją, pastatytas iš bėgių sukurtas kryžius, kurio autorius Romas Klimavičius.

Skvero sutvarkymui iš Savivaldybės biudžeto skirta 398 tūkstančiai eurų. Darbus atliko įmonė „Kavesta“. Simbolinis skvero atidarymas vyks minint Gedulo ir Vilties dieną – birželio 14-ąją, 12 val. atnaujintoje erdvėje bus pagerbtos sovietinio genocido aukos.

Netoliese tvarkomas dar vienas skveras – darbai vyksta Bokštų g. esančiame Ferdinando skvere. Darbus atlieka UAB „Tilta“, sutarties vertė – 817 tūkst. eurų. Šiame skvere bus atvaizduotas XX a. pradžios Vitės priemiesčio planas – numatyta pažymėti svarbiausių pastatų vietas, takai atkartos buvusių gatvių tinklą. Skvere bus įrengtas ir tūrinis XX a. pradžios Klaipėdos miesto maketas.

Pernai atnaujintas ir šalia, tarp Puodžių ir Bokštų gatvių, esantis skveras. Sutvarkymo darbams iš Savivaldybės biudžeto skirta 484 tūkst. eurų, o privačių rėmėjų lėšomis skvere buvo pastatyta Vydūnui atminti skirta skulptūra. Čia veikia fontanas, žaliuoja nauji medžiai ir krūmai, įrengtos zonos pasisėdėjimui, nauja danga, apšvietimas. Šis skveras jau tapo nauju traukos centru, klaipėdiečių noriai lankoma vieta.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių