Avarija Klaipėdos gamykloje – likviduota

Reklama baigsis po sek.

Gegužės 22 d., penktadienį kilusi avarija Global PET” gamykloje Klaipėdoje sėkmingai likviduota.  Apie tai šeštadienio rytą pranešė Klaipėdos LEZ Marketingo ir komunikacijos vadovė Indrė Dudonienė.

Teigiama, kad įmonės darbuotojai ir kiti žmonės incidento metu nenukentėjo.

Penktadienį 10:50 val. biokuro katilinės šildymo sistemoje į dūmų sistemą išsiliejus termo alyvai, įvyko vidinis gaisras. Pagal įmonės avarijų likvidavimo planą buvo evakuoti teritorijoje buvę neoperatyvinės srities darbuotojai. „Global PET” iš karto nutraukė biokuro padavimą ir deginimą. 12:38 val. įvyko sprogimas biokatilinės technologiniame įrenginyje. Pirminiais duomenis, sprogti galėjo vienas katilinės filtrų.

Nors gaisras neišplito, jo gesinimas užtruko dėl iki kelių šimtų laipsnių įkaitusio reagento (alyvos). „Global PET” ir Priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo departamentas kartu sėkmingai likvidavo avariją.

„Global PET” aiškinasi įvykio aplinkybes. Biokuro katilinės veikla sustabdyta, atliekama techninė ekspertizė.  

Aplinkosaugininkai įvykio metu paėmė aplinkos oro mėginius, kad išsiaiškintų, kokios medžiagos pasklido į aplinką. Žadama, kad tyrimų rezultatai turėtų paaiškėti pirmadienį, gegužės 25 dieną.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių