Baigta Senojo turgaus halės vidaus rekonstrukcija

Reklama baigsis po sek.

Senasis Klaipėdos miesto turgus žiemą pasitiko kaip reikiant atjaunėjęs. Prekybininkai jau džiaugiasi rekonstruotomis halės erdvėmis, į kurias, pasibaigus karantinui, persikels vaisių bei daržovių pardavėjai. Nuo sausio čia jau bus prekiaujama ir žuvimi. Halė atnaujinta per rekordiškai trumpą laiką – mažiau nei 6 mėnesius.

Prekybininkai: darbo sąlygos nuolat gerėja

Senajame turguje įvykusios permainos džiugina tiek prekybininkus, tiek reiklius pirkėjus. Halėje išklotos akmens masės plytelės, pastarosios pasirinktos tokios, kad žiemą turgavietėje nebūtų slidu. Įrengtas naujas apšvietimas: senos liuminescensinės lempos pakeistos į šiuolaikiškas LED. Dar vienas itin prekybininkus džiuginantis pokytis – nupirkta 15 naujų vitrinų-šaldytuvų. Halėje taip pat sutvarkyti nuotekų ir vandens tinklai, pakeista visa sena elektros instaliacija, įdiegta moderni priešgaisrinė sistema, atnaujinama avarinio stovio halės stogo dalis, veikia kokybiška oro kondicionavimo sistema. Investicijos į halę atsiėjo apie 90 tūkst. eurų, šias lėšas įmonė buvo sukaupusi.

Turguje apsilankęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento direktorius Antanas Bauža sakė, jog iki remonto inspektoriai nuolat turėjo įvairių pastabų, o dabar jau galima konstatuoti, kad yra užtikrinamos reikiamos sąlygos prekybai maisto produktais.

Per 30 metų halėje prekiaujantys pardavėjai prasitaria net nesitikėję šitokio ūkiško halės atnaujinimo. „Laikinasis Senojo turgaus direktorius įsiklauso į mūsų poreikius, juos išgirsta ir stengiasi, kad darbo sąlygos gerėtų. Tokio ūkiško turgaus tvarkymo dar nebuvome matę. Per itin trumpą laikotarpį nuveikta labai daug. Tampame šiuolaikišku turgumi“, – pastebi turgavietės senbuviai. Pasamdyta apsaugos tarnyba padėjo išgyvendinti teritorijoje besibūriuodavusius asocialius, alkoholiu piktnaudžiaujančius piliečius.

Meras: turgus artėja prie jam keliamos vizijos

Senojo turgaus pokyčius ir ambiciją tapti vakarietišku turgumi stebi bei pozityviai vertina ir miesto vadovai. „Senasis turgus pamažu artėja prie tos vizijos, kuri su juo yra siejama, – nuolat gyvo, šurmuliuojančio miesto turgaus, vietos, kurioje miestiečiai ir turistai mėgsta lankytis net ir tada, kai neketina nieko pirkti. Prekyvietėje atliekamos pertvarkos, keičiančios prekybininkų darbo sąlygas. Pastebimai „atjaunėjo“ prekybos halė, išsiplėtė prekių asortimentas. Net ir šaltuoju metų laiku turguje bus patogiau visiems, nes prekyba vyks šildomose patalpose. Tikiuosi, kad pasibaigus karantinui miesto centre gyvenantys miestiečiai iš naujo atras malonumą pirkti šviežius produktus šalia esančioje šviesioje ir tvarkingoje turgavietėje, negaišdami laiko kelionei“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Po karantino – vaisiai ir daržovės halėje

Ir toliau dirbsime, kad ir prekeiviai, ir pirkėjai turgavietėje jaustųsi patogiai, kad jiems būtų čia malonu, norėtųsi ir vėl užsukti. Siekiame, kad turguje klaipėdiečiai ir miesto svečiai galėtų rasti visko, ko tik gali prireikti. Jaučiame, kad didėja prekybininkų susidomėjimas galimybe prekiauti Senajame turguje, čia vystyti smulkųjį verslą“,– optimizmo teikiantį prekybininkų ir pirkėjų srautų suinteresuotumą pastebi laikinasis Senojo turgaus direktorius Viačeslavas Karmanovas. Jis atskleidė ateities planus. Pasibaigus karantinui, nebeliks lauko prekybos Senojo turgaus automobilių stovėjimo aikštelėje. Čia prekiavę vaisių ir daržovių prekybininkai persikels į sutvarkytą halę. Stiklinėmis pertvaromis halėje atskirtoje erdvėje nuo sausio įsikurs žuvies pardavėjai.

Pasak V. Karmanovo, dabar pagrindinis įmonės tikslas yra pritraukti kuo daugiau naujų pardavėjų, didinti pelningumą. Artimiausiuose planuose – toliau tęsti halės stogo remontą, vyksta derybos su bankais dėl bankomato pastatymo.

Netolimoje ateityje planuojama atlaisvinti aikštę tarp halės ir Taikos prospekto, iškeliant fiziškai ir morališkai susidėvėjusius prekystalius bei pavėsines. Šiandien čia prekiaujantiems būtų pasiūlytos patogesnės vietos. Vietoje sovietinės lauko prekybos stoginės suformuotoje aikštėje būtų galima rengti muges, prekiauti suvenyrais.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių