Baltijos jūroje skendo du paaugliai

Reklama baigsis po sek.

Pirmadienį tarp Antrosios Melnragės ir Neįgaliųjų paplūdimių įvyko skendimas. Septynių paauglių (14-16 metų) grupė II-osios Melnragės paplūdimyje ties tinklinio aikštele nutarė išsimaudyti. Draugų kompanija nuplaukė už plūdurų. Tai pastebėję gelbėtojai iš karto sureagavo ir per garsiakalbį įspėjo jaunuolius nedelsiant grįžti į krantą. Paaugliai pakluso ir vykdė gelbėtojų nurodymus, tačiau 2 jaunuoliai nemokėjo plaukti – grįžtant arčiau kranto srovė juos nunešė į duobę. Du paaugliai pradėjo skęsti, likę iš duobės išplaukė patys.

„Buvo karšta diena, jūroje maudėsi daug žmonių, be galo dėkojame jiems, vienam iš paauglių jie padėjo saugiai grįžti į krantą, jis grąžintas sąmoningas, šoko būsenos bei jam nustatyta hipotermija, išgabentas greitosios automobiliu į ligoninę“, – teigė BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas ir gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.

Antrasis skęstantysis, 14 metų paauglys, taip pat nemokėjęs plaukti, iš karto dingo po vandeniu. Pasak gelbėtojų vadovo Aleksandro Siakki, operatyviai į situaciją reagavo ne tik atsakingų institucijų darbuotojai, et ir poilsiautojai. Pastarieji po vandeniu panirusio jaunuolio ieškojo sudarę gyvą grandinę. Netrukus keturiolikmetis buvo greitai rastas gelbėtojų, netoli plūduro.

„Šitas jaunuolis vandens motociklu buvo transportuotas į krantą. Jis buvo be sąmonės. Jam buvo atliekamas dirbtinis kvėpavimas iki kol atvyko medikai. Jiems atvykus gaivinimą pamainomis vykdė ir gydytojai, ir policijos pareigūnai, ir gelbėtojai. Gaivinimas dar truko apie pusantros valandos. Buvo panaudotas ir defibriliatorius, tačiau vien jo nepakako. Tada dar buvo ant krūtinės jam uždėtas specialus robotas, spaudžiantis krūtinę, ir tik tuomet paauglį saugiai transportavome iki greitosios medicinos pagalbos automobilio. Vaikinas buvo atgaivintas pakeliui į ligoninę, tačiau yra sunkios būklės, gydomas ligoninėje. Jis komoje“, – teigė Aleksandras Siakki.

Gelbėtojai bei medikai primena, kad Baltijos jūra yra pavojinga. Nemokantiems plaukti patariama vengti gylio ir nerizikuoti nei savo, nei aplinkinių sveikata. Saugokite save ir savo artimuosius.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių