Miesto biudžetas didėja, bet pagerėjimo nepajusime

Reklama baigsis po sek.

Artėjančiame Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje, lapkričio 26 dieną, bus tvirtinamas padidėjęs miesto biudžetas. Šiuo sprendimo projektu biudžeto pajamas siūloma padidinti 732,1 tūkst. eurų, tačiau valdininkai tuo džiaugtis gyventojų neskubina.

Šis biudžeto keitimas labiau techninis, nes įstatyme, o tiksliau LR 2020 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo 3 str. 3 dalyje numatyta, kad Savivaldybių tarybos, atsižvelgdamos į gautas Valstybės biudžeto dotacijas, patikslina savo patvirtintus biudžetus. Tad šis Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto keitimas ir sąlygotas šių reikalavimų. Valstybės institucijos (Vyriausybės nutarimas Nr. 1154, Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymas Nr. A1-1064, Susisiekimo ministro įsakymas Nr. 3-618, 3-642) savo teisės aktais padidino Klaipėdai dotacijas, todėl būtina patikslinti ir miesto biudžetą“,- paaiškino Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Kristina Petraitienė.

Pajamos didėja dėl 3 skirtų dotacijų:

780,4 tūkst. Eur specialios tikslinės dotacijos skyrimo socialinėms paslaugoms, socialinei paramai mokiniams ir būsto nuomos mokesčio daliai kompensuoti

444,8 tūkst.Eur dėl skirtos dotacijos, kuria kompensuojamos mūsų savivaldybės patirtos išlaidos ekstremaliai situacijai valdyti. Iš viso šiemet kompensuota 1 mln.77 tūkst. Eur šių patirtų išlaidų.

162,6 tūkst.Eur dotacija keliams, kuri bus naudojama projektui „Tauralaukio  gyvenvietės gatvių rekonstravimas“.

Tačiau daugiau kaip milijonu eurų biudžetas nebus papildytas dėl to, kad 655,7 tūkst. Eur suma mažėjo Europos sąjungos finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšos, nes projekto veiklos perkeliamos į 2021 metus.

Šiuo metu jau intensyviai vyksta kitų metų biudžeto planavimas, kuris, anot Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, nežada nieko pozityvaus:

Kitais metais irgi savarankiškoms savivaldybės funkcijoms yra numatyta 4,4mln eurų mažiau negu šiais metais, tai <…> tikrai kiti metai bus gerokai liūdnesni, negu buvo šie metai“. Pašnekovo teigimu, tęstiniai projektai bus vykdomi, bet klausimas, ar nauji projektai bus pradedami dar intensyviai svarstomas.

Reikia įvertinti, kad į kitus metus persikelia visa eilė didelių renginių, kuriuos miestas planavo šiais metais daryti: „Europiada“, Salės futbolo čempionatas. Visi šie renginiai keliasi į kitus metus ir dar papildomai atsiranda „Tall ship races“ ir Europos krepšinio jaunimo čempionatas, <…> tai suderinti visus interesus kitais metais tikrai bus nemenkas iššūkis“,- kalbėjo G. Neniškis.

Buvęs administracijos direktorius, opozicijos atstovas miesto savivaldybės taryboje, Saulius Budinas kritikavo pesimistinį valdančiųjų požiūrį į ateinančius finansinius metus.

Žiūrėjimas į tai, kad reikėtų labai daug ką apkarpyt ir sumažint , nors ekonominės prognozės tikrai nėra labai geros, neieškoma kitų finansinių instrumentų, kuriais būtų galima įgyvendint projektus, kurie reikalingi šiandien ir dabar. Šioj vietoj situacija tikrai neramina, nes tas neieškojimas tų finansinių instrumentų yra ženklas, kad to nelabai, turbūt, ir siekiama“.

Politiko siūlymu, uostamiesčio valdžia galėtų geromis sąlygomis pasiskolinti pinigų tikslų įgyvendinimui, taip pat padirbėti viešosios ir privačios partnerystės projektų srityje.

Jeigu nebus imamasi priemonių, ieškoma kažkokių kitų finansavimo šaltinių, tai, kas dabar yra matoma pagal surinkimą lėšų į biudžetą, tai matosi, kad mes turėsim pakankamai stagnuojančius metus, kuriuose rimtesnių pokyčių tikrai nenusimatys“,- kalbėjo S. Budinas.

Uostamiesčio meras neatmetė skolinimosi galimybės, tačiau pabrėžė, kad tai turėtų būti itin pasvertas, apgalvotas ir atsakingas žingsnis. Nepaisant to, nederėtų tikėtis, kad nieko aukoti nereikės.

Vien jau šiais metais per 10 mėnesių mes nesurenkam daugiau nei 6 mln. eurų ir tai liudija apie biudžetinį deficitą, kuris Klaipėdoje apskritai buvo pamirštas dalykas. <…> aišku, kad taupymo resursų tenka ieškoti viduje, savojo biudžeto kontekste. Todėl dabar vyksta intensyvus svarstymas kurių veiklų, projektų, sumanymų reikia atsisakyti, arba kelti juos į ateitį, kada situacija, tikimės, vėl pagerės“,- teigė Vytautas Grubliauskas.

Jis pridūrė, jog sustos tikrai ne viskas. Pradėti turėtų būti bent trys, niekam abejonių nekeliantys projektai: Skulptūrų parko sutvarkymas, žaliosios bangos diegimas Minijos g.-Pilies g. – Naujojo uosto g., senamiesčio gatvių dangų sutvarkymas.

Biudžeto pakeitimai bus svarstomi lapkričio 26-osios dienos Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių