Brandos egzaminų sesija šiais metais vyks birželio 22 d. – liepos 21 d.

Reklama baigsis po sek.

Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus įsakymu pagrindinė brandos egzaminų sesija šiais metais vyks birželio 22 d. – liepos 21 d., o pirmasis priėmimo etapas į aukštąsias mokyklas truks iki rugpjūčio 18 d., papildomas priėmimas – iki rugsėjo 4 d.

Tokius siūlymus, atsižvelgiant į padėtį dėl karantino, pateikė Švietimo, mokslo ir sporto ministro sudaryta planavimo grupė dėl brandos egzaminų ir priėmimo į aukštąsias mokyklas vykdymo.

Pagrindinės brandos egzaminų sesijos, vyksiančios birželio 22 d. – liepos 21 d., rezultatai bus skelbiami iki rugpjūčio 5 d. Brandos atestatus mokyklos galės išduoti nuo rugpjūčio 7 d.

„Dabar pagrindinis mūsų darbas bus užtikrinti abiturientų pasirengimą, teikti jiems reikalingą pagalbą. Be to, skirsime didelį dėmesį, pagalbą ir mokytojams, kurie rengs abiturientus egzaminams. Tam ministerija pasitelks mokytojų dalykininkų ir mokinių organizacijų atstovus. Abiturientai ruoštis egzaminams galės tiek nuotoliniu būdu, tiek ir planuojame suteikti galimybę tiesiogiai susitikti su mokytojais mokyklų patalpose pasibaigus karantinui ar švelnėjant jo sąlygoms. Žinoma, dirbsime kartu su mokyklų administracijomis, savivaldybėmis, kad būtų užtikrinama asmens higienai ir sveikatai tinkama aplinka.“ – Algirdas Monkevičius LR Švietimo, mokslo ir sporto ministras.

Bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas prašymų registravimas prasidės nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 18 d. Bendrasis priėmimas bus vykdomas dviem etapais. Pagrindinio etapo metu kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 25 d., studijų sutartys pasirašomos rugpjūčio 26 – 28 d. Papildomas priėmimas prasidės nuo rugpjūčio 31 d. ir baigsis rugsėjo 11 d.

Visoms aukštosioms mokykloms yra siūloma studijų pradžią pirmojo kurso studentams pavėlinti iki rugsėjo 14 d.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras taip pat siūlo sutrumpinti mokslo metus, tačiau kada jie baigsis dar nėra aišku. Tiksli mokslo metų pabaigos data paaiškės šią savaitę.

Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkės teigimu, didžiausią stresą abiturientams kelia nežinia kas ir kaip vyks toliau, o mokslo metų sutrumpinimas nėra geriausia išeitis. Visų pirma reikia išspręsti šiuo metu kylančias problemas ir sureguliuoti vaikams tenkantį mokymosi krūvį.

„Kalbant apie mūsų organizacijos nuomonę, tai nemanome, kad nutraukti mokslo metus yra geriausias sprendimas. Iš tikrųjų reikėtų taisyti klaidas, kurios vis dar yra. Galbūt reikėtų mokytojams realiai įvertinti vaikų pajėgumus, ypač kai yra dalykinė sistema ir kiekvienas mokytojas užduoda namų darbų ir jiems atrodo, kad vaikui tik tiek reikia padaryti. Tačiau, mokiniui į dieną susideda 5-6 pamokos, tai natūralu, kad iš visų dalykų gaunasi nemažas kiekis namų darbų, tad problemų kyla ir vaikams, ir jų tėveliams. Kiek teko bendrauti su tėvais, kurių vaikai yra abiturientai, tai tiek vaikai, tiek tėvai patiria nerimą nežinodami kas jų laukia ir kaip čia viskas bus. Yra dideli krūviai, vaikai daug laiko praleidžia prie kompiuterių, tikrai jiems nelengva šiuo metu. Niekas nieko nežino, tad ta nežinia labiausiai visus ir kankinka, tiek vaikus, tiek ir tėvus, tuo labiau, kad buvo pasirodžiusi informacija, kad galbūt nebus egzaminų, o dabar jau yra informacija ir kalbama, kad jie bus.“ – Aušra Zarambienė Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė

Daugelis abiturientų nerimauja dėl pavėlinto brandos egzaminų tvarkaraščio ir ar tai darys įtaką siekiant įstoti į užsienio aukštąsias mokyklas. Tačiau, Švietimo, mokslo ir sporto viceministro teigimu, pandemija siaučia visame pasaulyje. Užsienio aukštosios mokyklos, lygiai taip pat kaip Lietuva, turės priimti sprendimus dėl įstojimo tvarkos, tačiau šiek tiek pavėlinti bandros egzaminai įtakos stojimui į užsienio aukštąsias mokyklas neturės.

„Įvairovė užsienio aukštųjų mokyklų yra didžiulė, tad visą stojimų informaciją turėti yra neįmanoma. Tačiau, manau, kad dėl tokios situacijos pasaulyje ir užsienio aukštosios mokyklos koreguos visas stojimų datas pagal pandemijos situaciją.“ – prof. habil. dr. Valdemaras Razumas LR Švietimo, mokslo ir sporto viceministras

Brandos egzaminų tvarkaraštis – https://www.smm.lt/uploads/documents/kiti/tvarkarastis2020.pdf

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių