Būtina papildyti kraujo atsargas

Reklama baigsis po sek.

Nacionalinis kraujo centras kviečia šalies gyventojus aukoti visų grupių kraujo. Taip pat reikalinga ir persirgusių Koronavirusu žmonių kraujo plazma.

Sveikatos sutrikimų neturinčių žmonių kraujas reikalingas nuolat, net ir korona viruso pandemijos atveju. Kraujo atsargos Lietuvos gydymo įstaigose reikalingos pacientų, patekusių į nelaimingus atsitikimus, patyrusių nudegimus ar apsinuodijimus ar sergančių onkologinėmis ligomis gydymui ir kitais skubiais atvejais. Taip pat, kraujas nuolat reikalingas gimdyvėms, siekiant užtikrinti stabilią jų ir kūdikių sveikatos būklę komplikuoto gimdymo atveju. Taigi, nors korona viruso pandemija kiek sulėtina planinių operacijų tempą, kraujo poreikis vis vien išlieka, kadangi kraujas yra gyvybiškai reikalingas ligoninių pacientams“,- teigė VšĮ Nacionalinio kraujo centro direktorius Daumantas Gutauskas.

Jo teigimu, daugelis mano, jog labiausiai paplitusių grupių kraujo atsargos yra mažiausiai reikalingos. Iš tiesų yra priešingai – dažniausiai jaučiamas O (I) ir A (II), kiek rečiau B (III), o rečiausiai – AB (IV) kraujo grupių poreikis. Kuo daugiau žmonių turi tam tikrą kraujo grupę, tuo dažniau atitinkamos kraujo grupės reikia pacientams.

Pandemijos laikotarpiu žmonės iš ties yra sunerimę dėl didelio Covid-19 susirgimų atvejų skaičiaus, o paskelbtas griežtas karantinas šalyje dar labiau praretino kraujo donorų gretas“,- išreiškė susirūpinimą D. Gutauskas.

Pastebėta, kad kovojant su Koronavirusu padeda šia liga persirgusių žmonių kraujo plazma. Šiuo metu Nacionalinis kraujo centras jos turi keliasdešimt vienetų. Siekiama nuolat papildyti ir šias atsargas.

Kraujo paėmimo procedūra vyksta standartiškai. Donoras turi atitikti LR Sveikatos apsaugos ministro įsakyme nurodytus donorų tinkamumo kraujo donacijai kriterijus, o donorui davus kraujo, iš kraujo maišo atskiriama COVID-19 liga persirgusiųjų donorų plazma.. Kiekvienu atveju atsižvelgiama į donorų apklausos anketos duomenis, t. y. donorui pažymėjus, kad jis sirgo COVID-19 liga ir kada jis nuo jos pasveiko“,- paaiškino įstaigos direktorius.

D. Gutauskas patikino, kad kraujo paėmimo procedūros vyksta saugiai: donorai ir personalas dėvi veido apsaugos priemones, kiekvienam donorui prieš registraciją yra matuojama kūno paviršiaus temperatūra, atvykusieji turi dezinfekuoti rankas, reguliuojami ateinančiųjų duoti kraujo srautai. Taip pat, patalpų ir įrangos paviršiai yra nuolat kruopščiai dezinfekuojami, personalui atliekami profilaktiniai tyrimai dėl Covid-19.

Galintys duoti kraujo asmenys dėl detalesnės informacijos turėtų kreiptis nemokamu telefonu: 8 800 00003, arba apsilankyti internetinėje svetainėje: https://kraujodonoryste.lt/

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių