COVID-19 – Gargždų darželio auklėtiniui

Reklama baigsis po sek.

Šį rytą Klaipėdos rajono savivaldybės administraciją pasiekė žinia, kad Gargždų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ auklėtiniui diagnozuotas koronavirusas.  Šiuo metu visa grupė yra izoliacijoje, įstaigos laikinai lankyti negali ne tik infekuotas vaikas, tačiau ir dvidešimt bendraamžių bei 4 personalo darbuotojai (3 auklėtojos ir 1 padėjėja). Grupės patalpos jau dezinfekuojamos. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atlieka epidemiologinį tyrimą.

Jo metu aiškėja, kad koronavirusu užsikrėtusio trejų metų vaiko mama pirmuosius galimus infekcijos simptomus pajuto praėjusią savaitę. Pati įtardama, kad jai gali būti COVID-19 infekcija, savo atžalos į ugdymo įstaigą neleido nuo praėjusio trečiadienio. Vakar buvo gautas teigiamas mamos tyrimo rezultatas, nedelsiant tyrimas buvo atliktas ir vaikui. Šį rytą gautas atsakymas, kad koronavirusu užsikrėtė ir trimetis.

“Tikimės geriausio, bet pagal tvarkas esame izoliavę visą grupę, vyksta epidemiologinis tyrimas. Kol kas dar nežinia, ar dėl COVID-19 infekcijos bus tiriami visi grupės mažamečiai ir darbuotojai, kaip turėję tiesioginį sąlytį su sergančiu vaiku. Jis į darželį neis, kol turės neigiamą atsakymą, o kiti bendraamžiai į grupę grįš priklausomai nuo epidemiologinės situacijos, tyrimų rezultatų (jeigu jie bus būtini) ir nuo vaikų savijautos”, – teigė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Bogdanovas.

Tai ne pirmas atvejis Klaipėdos rajone, kuomet koronavirusas diagnozuojamas vaikui. Valstybinio karantino metu, pavasarį, liga buvo nustatyta dvimečiui.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių