COVID-19 ir toliau plinta uostamiesčio darželiuose

Reklama baigsis po sek.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 1667 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 66 919 asmenų.

Absoliuti dauguma atvejų epidemiologiškai yra ištiriami, t. y. apklausiamas užsikrėtęs žmogus, nustatomi ir izoliuojami didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, per 24 valandas nuo tada, kai informaciją, jog žmogui patvirtinta koronavirusinė infekcija, gauna NVSC. Per parą atliktų epidemiologinių tyrimų procentas kasdien siekia 90 proc. 

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 145.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 139.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Naujas protrūkis ketvirtadienį registruotas Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetinėje įstaigoje „Sporto centras“. Koronavirusinė infekcija nustatyta trims darbuotojams.

Vakarykštę parą taip pat registruoti atvejai, siejai su protrūkiais Klaipėdos miesto lopšeliuose-darželiuose „Pušaitė“ ir „Eglutė“, Klaipėdos miesto Medeinės mokykloje.

Taip pat registruoti trys atvejai, siejami su protrūkiu Klaipėdos miesto lopšelyje-darželyje „Inkarėlis“ (iš viso su protrūkiu siejama 17 susirgimų, iš kurių 12 yra darbuotojai ir penki vaikai, įstaigoje nuo sausio 29 d. įvestas infekcijų plitimą ribojantis režimas).

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių