COVID-19: Vakarų Lietuvos pacientams siekiama platesnių gydymo galimybių

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos meras kreipėsi į Nacionalinį kraujo centrą ragindamas sudaryti galimybes COVID-19 persirgusių asmenų kraujo plazma gydyti ir Vakarų Lietuvos pacientus. Toks gydymas COVID-19 užsikrėtusiems asmenims atskirais atvejais taikomas kaip kompleksinio gydymo dalis.

Visos gydymo galimybės turi būti prieinamos ir Vakarų Lietuvos regiono pacientams. Kol kas kraujo plazma COVID-19 pacientų gydymui naudojama Kauno ir Santaros klinikose, tačiau siekiame, kad šis metodas, esant poreikiui, galėtų būti taikomas ir Klaipėdos regiono gydymo įstaigose“, – teigia Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Nacionalinio kraujo centro prašoma sudaryti galimybę gauti COVID-19 persirgusių asmenų kraujo plazmą Klaipėdos apskrityje esančioms ligoninėms arba įpareigoti bei sudaryti sąlygas tokią kraujo plazmą imti ir ruošti šio centro Klaipėdos skyriuje.

Anot Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Rožės Perminienės, vien Klaipėdos mieste yra apie 2600 asmenų, kurie jau persirgo COVID-19, todėl tikslinga būtų kraujo plazmą imti ir ruošti Klaipėdoje.

Tokiu atveju tikėtina, kad dėl patogesnio ir artimesnio atvykimo, daugiau asmenų, persirgusių COVID-19 liga ir gyvenančių Vakarų Lietuvos regione, taptų donorais. Vykti į Kauną ar Vilnių duoti kraujo dažnas gali neturėti galimybių, o jei kraujo plazma būtų imama ir ruošiama Klaipėdoje, manome, donorų skaičius būtų didesnis“, – teigia Sveikatos apsaugos sk. vedėja.

Šiai dienai, klaipėdiečiai, kaip ir viso Klaipėdos krašto žmonės, jau persirgę šia klastinga ir pavojinga liga, būdami nusiteikę ir pasiruošę tapti donorais šiam kilniam tikslui, padedant koronavirusu sergantiems žmonėms įveikti šią ligą, priversti įveikti ne mažiau kaip 400 kilometrų, o tai, be abejo, papildomi rūpesčiai ir rizikos kilniai aukai pasiryžusiems žmonėms“, – sako meras.

Sudarius galimybes imti ir ruošti kraujo plazmą Klaipėdoje, Klaipėdos miesto savivaldybė aktyviai prisidės prie informacijos sklaidos ir galimų donorų kvietimo bei ragins tą patį daryti ir kitas Vakarų Lietuvos regiono savivaldybes.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių