Darželio „Svirpliukas“ renovacija siutina tėvus

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos miesto centre, Liepų gatvėje esančio lopšelio-darželio „Svirpliukas“ renovacija bus pradėta įgyvendinti šių metų rudenį. Dėl vykdomų darbų čia esančias 8 sukomplektuotas ikimokyklinio ugdymo grupes laikinai (planuojama, kad darbai truks apie pusantrų metų) planuojama iškelti į kitas įstaigas arba šalia jų. Po tris grupes ketinama įkurdinti moduliniuose darželiuose greta ugdymo įstaigų „Obelėlė“ ir „Pingviniukas“. Šios lokacijos neva nuolat buvo akcentuojamos ir tėvams. Tačiau gegužės mėnesį išplatintas informacinis pranešimas suaugusiuosius nemaloniai nustebino.

„2020 m. gegužės 11 d. darželio puslapyje buvo paskelbta informacija dėl darželio grupių perkėlimo prasidėjus renovacijai, aštuoniolikai mėnesių nuo 2020 m. rugsėjo mėnesio. Pranešime nurodyta, jog dvi darželio grupės bus iškeliamos į visiškai kitą miesto galą – Gilijos pradinę mokyklą, Taikos  pr. 68, Klaipėdoje. Apie šią vietą tėvai nebuvo niekada informuoti, nes nuo pat rekonstrukcijos planavimo pradžios buvo minimos tik dvi galimos lokacijos – darželiai „Obelėlė“ ir „Pingvinukas“, esantys miesto centrinėje dalyje, sąlyginai netoli lopšelio-darželio „Svirpliukas“, – rašė renovuosimą įstaigą lankančių vaikų tėvų atstovas M. Gaputis.

Pasak M. Gapučio, apie lopšelio-darželio „Svirpliukas“ renovaciją tėvai buvo informuoti prieš pusantrų metų, o darželio administracija tėvus nuramino ir pažadėjo, jog visi ugdytiniai bus perkelti į modulinius darželius miesto centro ribose.

Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė dėl susiklosčiusios situacijos pateikė kitokius faktus. Esą tėvams buvo nuolat akcentuojama, kad dalį vaikų teks laikinai iškelti į kitas įstaigas, nes moduliniuose darželiuose tilps tik 6 grupės.

„Jau aptariant projektus buvo akcentuota, kad bus statomi tik du moduliniai darželiai prie dviejų švietimo įstaigų. Kaip žinia, dvi grupės netilps į juos ir teks perkelti į „Gilijos“ mokyklą. Kadangi užsitęsė projektavimo darbai tiek darželio renovacijos, tiek modulinių darželių statybos, šis planas vis nusitęsdavo. Šiuo metu jau yra pasiruošta. Prieš dvejus metus nebuvo galima numatyti, kur bus perkelti vaikai. Kad dvi grupės nesutilps šituose naujai pastatytuose moduliuose, buvo aišku jau seniai“, – teigė L. Prižgintienė.

Švietimo skyriaus vedėja pabrėžė, kad buvo svarstomi įvairūs variantai, tačiau centrinėje bei šiaurinėje miesto dalyse nerasta tokių patalpų, kad būtų galima iškelti tas dvi grupes ar kartu, ar atskirai jas dalinant.

Lopšelį-darželį „Svirpliukas“ lankančių vaikų tėvai nuogąstauja, kad „Gilijos“ pradinės mokyklos teritorija yra nepritaikyta ir nesaugi mažiesiems.

„Patalpų sklypas, kur žadama perkelti dvi grupes, nėra aptvertas, o siekiant užtikrinti vaikų saugumą, darželio sklypas ar šio sklypo dalis, kurioje įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, turi būti aptverta ne žemesne kaip 1,5 m aukščio tvora pagal Lietuvos higienos normas“, tikino tėvų atstovas M. Gaputis.

Laimos Prižgintienės teigimu, dvi ikimokyklinio ugdymo grupės galės naudotis greta esančio darželio „Puriena“ teritorija. Ji aptverta, pritaikyta, be to, joje yra įrengtos modernios vaikų žaidimų aikštelės.

Ugdytinių tėvai nuogąstauja ir dėl nuo rugsėjo mėnesio prasidėsiančių rytinių bei vakarinių kelionių į kitą miesto dalį, nei buvo įprasta iki šiol. Teigiama, kad dėl to bus gaištamas ne tik laikas, tačiau nemažai papildomų išlaidų pareikalaus ir kuro sąnaudos, o dėl nuolatinių srautų padidės ir bendra miesto tarša.

„Kasdienis vaiko vežimas į darželį kitame miesto gale, grįžimas į darbą centre, nuvažiavimas pasiimti vaiko ir grįžimas namo, per metus sudarys vidutiniškai apie 7 000 kilometrų, 700 litrų degalų kiekvienai šeimai (kurie vienai šeimai kainuos kartu su automobilio amortizacija papildomai apie 800 eurų), miestui kainuos papildomą taršą (vidutiniškai 1 050 000g CO2 automobiliui metams) ir indėlį į kamščius gatvėse. Tai kainuos dar ir 320 valandų į metus brangaus laiko beprasmiams vežiojimams, stovėjimui kamščiuose“, – M. Gaputis.  

Švietimo skyriaus vedėjos L. Prižgintienės teigimu, savivaldybės administracija ieškojo ir kitų galimų vaikų iškeldinimo variantų, tačiau jie yra dar toliau pietinėje miesto dalyje, nei dabar pasirinkta „Gilijos“ pradinė mokykla. Tokiu atveju tėvai patirtų dar didesnius finansinius bei moralinius nuostolius, be to, greta kitų įstaigų yra kur kas prastesnis privažiavimas bei blogesnė susisiekimo infrastruktūra viešuoju transportu.

Tėvams, kuriems savivaldybės priimtas sprendimas vaikų dvi grupes laikinai perkelti į „Gilijos“ pradinės mokyklos patalpas yra iš tiesų nepriimtinas ir keliantis didelį diskomfortą, siūloma kreiptis į Švietimo skyriaus specialistus.

„4-erių metų vaikams bus skelbiamos laisvos vietos ir priėmimas kituose darželiuose, tėvai tuomet galės išsirinkti kitą įstaigą, jeigu nėra galimybės ar noro lankyti kartu su savo grupės vaikais mūsų parinktoje iškeldinimo vietoje“, – teigė L. Prižgintienė.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių