Daugiabučių namų laiptinių dezinfekavimas – privalomas

Reklama baigsis po sek.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą uostamiestyje, Klaipėdos savivaldybės administracijos 2020 m. balandžio 2 d. įsakymu AD1-447 „Dėl viešojo naudojimo patalpų dezinfekcijos daugiabučiuose namuose“ Klaipėdos miesto daugiabučius gyvenamuosius namus administruojančioms įmonėms, butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų pirmininkams, jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikiantiems asmenims nurodyta periodiškai organizuoti bendrojo naudojimo patalpų valymą, dezinfekuoti daugiabučių namų laukujų  durų rankenas, telefonspynes, laiptų turėklus.

Bendrojo naudojimo patalpos turės būti valomos ir dezinfekuojamos pagal faktinį poreikį, bet ne rečiau kaip kartą per savaitę. Apie darbų pradžią bus būtina informuoti skelbimais ant laiptinių durų.

Nurodyta informuoti ir paprašyti gyventojų nepalikti dviračių, vaikiškų vežimėlių ar kitų asmeninių daiktų bendrose erdvėse ir dezinfekavimo metu ir bent 30 minučių po dezinfekcijos į laiptinę neiti.

Privaloma dezinfekcijai naudoti sertifikuotą skystį, kurio veiksmingumas virusams, grybeliams ir bakterijoms įrodytas laboratoriškai. Dezinfekuojant laiptines vadovautis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis

Apie numatomus dezinfekcijos darbus daugiabučių gyventojai turės būti informuojami  iš anksto.

Sprendimą, nuo kada ir kaip tai bus realizuojama, turės parengti Ekstremalių situacijų komisijos Operacijų centras.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių