Dėl „Klaipėdos hospiso“ kreipiamasi į teisėsaugą

Reklama baigsis po sek.

Vakar Sveikatos apsaugos ministras paskelbė, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai nustatė, kad įstaiga higienos pasą turėjo tik vienai vienvietei palatai iš 38.

Šiandien buvo pranešta apie antrąją mirtį „Klaipėdos hospise“. Dėl nustatytų pažeidimų įstaigoje bus kreipiamasi į teisėsaugą.

Šiuo metu virusas nustatytas 33 pacientams ir vienuolikai įstaigos darbuotojų.

NVSC Klaipėdos departamento vadovo R. Grigaliūno teigimu, būtent dėl nustatytų pažeidimų, kurie dar bus patikslinti, virusas ir išplito. Jis taip pat pabrėžė, kad pagal departamento turimus dokumentus, paslaugas įstaiga galėjo teikti tik vienam žmogui.

Situacija įstaigoje

Suformuotos priežiūros grupės – grėsmės dėl žmonių trūkumo, kurie galėtų dirbti įstaigoje šiuo metu nėra. Problemos kyla dėl aprūpinimo apsaugos priemonėmis.

Sveikatos apsaugos sk. vedėja R. Perminienė teigė, kad šiuo metu įstaigai trūksta vienkartinių kombinezonų, akinių bei antbačių. Savivaldybė šiuo metu šių priemonių neturi. Kreiptasi į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad iš rezervo būtų skiriamos reikiamos priemonės. Visomis kitomis priemonėmis aprūpins savivaldybė.

Pasak mero, šį klausimą reikia spręsti kuo skubiau, nes reikalingų priemonių stoka gali įtakoti savanorių ryžtą atlikti savo darbą.

Pasitarus su NVSC, nuspręsta įstaigai perduoti 50 litrų dezinfekcinio skysčio. Kadangi patalpų negalima atlaisvinti, siekiant užtikrinti maksimalų saugumą, „Klaipėdos hospisas“ turės dezinfekuoti patalpas pats.

Savivaldybė prie įstaigos pastatys medicininių atliekų konteinerį

Paaiškėjus, kad atliekos su apsaugos priemonėmis šalinamos į bendro naudojimo konteinerius, savivaldybė pastatys medicininių atliekų konteinerį.

„Situacija – ekstremali, atliekų tinkamu tvarkymu turėjo pasirūpinti įstaiga.“ G. Neniškis Klaipėdos m. savivaldybės administracijos direktorius

Teritorija bus saugoma, siekiant sumažinti riziką užsikrėsti.

Klaipėdos regiono slaugos koordinatorius Viljaras Reigas – nušalintas

Klaipėdos regiono slaugos koordinatorius nušalintas, vietoje jo dirba Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės vyr. gydytoja Danguolė Drungilienė.

„Situacija kokioje atsidūrė žmonės per tokį veikimą yra nepavydėtina ir negera.“ – G. Neniškis Klaipėdos m. savivaldybės administracijos direktorius

Pasak mero, tyrimas šio asmens atžvilgiu bus atliktas ir Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje, dėl tinkamo interesų deklaravimo.

Viljaras Reigas yra VšĮ „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatai centro“ ir UAB „Klaipėdos hospiso“ steigėjas, dirba Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje, Greitosios medicininės pagalbos stotyje.

Jis yra VšĮ „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatai centro“ vadovas, tačiau nuo pareigų – nusišalinęs.

Klaipėdos miesto meras neabejoja, kad prokuratūra atliks tyrimą dėl abiejų įstaigų, nors šiuo metu tyrime minimas tik „Klaipėdos hospisas“.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių