Dėl „Klaipėdos hospiso“ ruošiamasi ir blogiausiam scenarijui

Reklama baigsis po sek.

NVSC Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas pabrėžė, kad pagrindinis trūkumas, nustatytas patikrinimo metu – veikla vykdoma patalpose, kurioms nėra išduotas higienos pasas.

Buvo akcentuojama, kad vertinimo išvadoje yra 8 punktai, kuriuos „Klaipėdos hospisas“ turi įgyvendinti iki rytojaus darbo dienos pabaigos. Didžioji jų dalis yra susijusi su reikiamų dokumentų pateikimu. Įstaiga iki šiol nepateikia reikiamos informacijos, nors buvo prašyta ne vieną ir ne du kartus.

Įstaigos vadovė R. Dagienė prašė leisti jiems vykdyti veiklą be leidimo iki karantino pabaigos, nes pateikti visus reikiamus dokumentus ir užpildyti paraišką leidimams gauti per vieną dieną nei teoriškai, nei praktiškai – neįmanoma.

Šiuo metu įstaigoje yra 12 naujų darbuotojų, kuriuos apmoko 6 seni darbuotojai. 3 naujų brigadų apmokymai turėtų baigtis rytoj. Tačiau, kada jie galės dirbti savarankiškai – kol kas neaišku.

Anksčiau buvo tvirtinama, kad įstaiga turi visas reikiamas apsaugos priemones, tačiau dar šiandien ryte buvo konstatuota, kad jų trūkumas – didžiulis.

Buvo kreiptasi į Sveikatos apsaugos ministeriją. Klaipėdos m. savivaldybės administracijos direktorius G. Neniškis patikino, kad iš ministerijos gautos priemonės įstaigai bus pristatytos rytoj: 200 vienkartinių kombinezonų, 500 antbačių ir 100 apsauginių akinių.

G. Neniškis žėrė ir kritikos. Savivaldybė gavo nuotraukas, kuriose matyti, kaip į Jūros gatvę išėję darbuotojai rūko.

„Jūs kaip privati organizacija atlikite primityvius namų darbus, nors savo žmones sukontroliuokite.“

Taip pat, dėl to, kad įstaigos darbuotojai medicininėmis atliekomis atskiratydavo į bendrojo naudojimo komunalinius konteinerius, savivaldybė privalėjo imtis veiksmų ir pastatyti specialius medicininių atliekų konteinerius.

Dėl tokio neapdaraus elgesio prie „Klaipėdos hospiso“ turi nuolat budėti policijos pareigūnai.

R. Grigaliūno teigimu, būtina dėti visas pastangas, kad pacientų nereikėtų perkelti į kitas gydymo įstaigas, todėl galutinis sprendimas dėl „Klaipėdos hospiso“ likimo paaiškės artimiausiomis dienomis. Viskas priklausys nuo to, ar įstaiga sugebės suvaldyti ekstremalią situaciją.

Klaipėdos m. savivaldybės administracijos direktorius G. Neniškis teigė, kad nepriklausomai nuo to, kaip susiklostys situacija, bus ruošiamasi blogiausiam scenarijui – pacientų pervežimui į kitas įstaigas.

Dėl pažeidimų, nustatytų „Klaipėdos hospise“, šiandien kreiptasi į prokuratūrą.

Posėdyje taipogi buvo pasiteirauta kada galima tikėtis Klaipėdos universitetinės ligoninės uždarytų skyrių atidarymo. Pasak R. Grigaliūno, artimiausiomis dienomis planuojamas patikrinimas po kurio ir paaiškės, ar įstaigos skyriai gali atnaujinti darbą.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių