Dėl medikų algų siūlo šaukti neeilinį Seimo posėdį (papildyta)

Reklama baigsis po sek.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas ir Seimo opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis šiandien kreipėsi į Seimo narius, kviesdamas dar šią savaitę susirinkti į neeilinį posėdį ir kartu rasti sprendimus dėl sąžiningo kompensavimo visiems medikams, pandemijos akivaizdoje kasdien dirbantiems milžiniškos rizikos sąlygomis.

„Kartu su kitomis opozicinėmis frakcijomis esame surinkę reikalingus parašus šaukti neeiliniam Seimo posėdžiui. Privalome visi drauge rasti sprendimus bei nepalikti medikams netesėto žodžio. Mes vakar norėjome užtikrinti, kad nebūtų diskriminacijos tarp medikų, kurie dirba tik infekcinėse ligoninėse ir likusių, kurie su virusu susiduria kiekvieną dieną. Dydžiai, apimtys, proporcijos – tegu tampa susitarimo dalyku. Tačiau esame pasirengę surasti kompromisą, kuris būtinas“, – sakė TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis.

Pasak G. Landsbergio, reikia ieškoti sutarimo, kokios galėtų būti proporcijos papildomo skatinimo tų, kurie yra tiesiogiai fronto linijoje, ir tų, kurie patiria didesnę profesinę riziką ir krūvius tiesiog dėl situacijos.

„Krizės akivaizdoje visi vedami, tikiu, gerų ketinimų pademonstravome susipriešinimą, kurio rezultatas – nepriimtas įstatymas, kuriuo turėjo būti pakelti atlyginimai medikams karantino laikotarpiu. Negebėdami ištesėti pažado – pakertame pasitikėjimą visu parlamentu ir netgi valstybe. Dėl to nuoširdžiai apgailestauju, tačiau sprendimas privalo būti rastas“, – į Seimo narius kreipėsi TS-LKD vadovas.

Kartu su kitomis opozicinėmis frakcijomis konservatoriai, surinkus reikalingus parašus, sieks šaukti nenumatytą Seimo posėdį. Tą tikimasi padaryti dar šią savaitę.

Priminsime, kad vakar buvo siūloma sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, nuo karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo mėnesio pradžios iki karantino galiojimo mėnesio pabaigos, tam laikui, kai jie organizuoja ir teikia sveikatos priežiūros paslaugas ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergantiems pacientams ar vykdo epidemijų profilaktikos priemones ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose, mokėti nuo 50 iki 100 procentų jų pastoviosios darbo užmokesčio dalies dydžio priedą.

Nors iš pradžių LR Seimas įstatymo pakeitimo projektui pritarė, vakar balsuojant šis siūlymas palaimintas nebuvo.

Reaguodamas į susidariusią situaciją, Ministras Pirmininkas priešpiet šiandien savo facebook paskyroje rašė:

Kitą antradienį įstatymas dėl medikų atlyginimų turi būti priimtas Seime. Vyriausybės vardu galiu tvirtai pažadėti: priedus medikams išmokėsime už visą karantino laikotarpį, nuo pat jo pradžios.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių