Dėl naujų mokslo metų – vis dar tyla

Reklama baigsis po sek.

Šiandien vykusiame LR Vyriausybės pasitarime buvo įtrauktas klausimas dėl pasirengimo artėjantiems 2020-2021 metų mokslo metams. Deja, aiškumo nei mokinių tėvai, nei švietimo bendruomenės nesulaukė. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris tik pristatė, kad, jeigu epidemiologinė situacija šalyje nesikeis, ugdymo procesas bendrojo lavinimo, profesinėse mokyklose, kolegijose bei universitetuose turėtų prasidėti kaip įprastai, rugsėjo pirmąją dieną. Išimtis taikoma tik aukštųjų mokyklų pirmojo kurso studentams – kadangi brandos egzaminų laikymo sesija buvo pavėlinta, o rugsėjo pirmosiomis savaitėmis bus pasirašinėjamos mokymosi sutartys, studijų procesas pirmakursiams prasidėtų rugsėjo mėnesio viduryje.

Ar mokiniai grįš į klases, ar mokysis namuose – nežinia. Yra rengiamasi visiems trims scenarijams, kurie priklausys nuo epidemiologinės situacijos: įprastam ugdymui, mokymui nuotoliniu būdu arba derinant įprastą ugdymą su nuotoliniu.

“Išliekant kad ir mažiausiai tikimybei dėl mokymosi nuotoliniu būdu, ruošiamasi ir šiam scenarijui. Todėl planuojamas papildomas mokyklų finansavimas, kad jos galėtų apsirūpinti informacinių technologijų  priemonėmis, taip pat tobulinti mokytojų skaitmenines kompetencijas. Tam numatoma skirti 12 mln. Eur”, – rašoma Vyriausybės pranešime.

Taip pat akcentuota, kad šiuo metu LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija iš visų šalies ugdymo įstaigų renka informaciją, kaip pastarosios pasiruošusios dirbti abiem būdais – tiek nuotoliniu, tiek įprastu. Rengiami teisės aktų pakeitimai, modeliuojami mokyklų finansiniai poreikiai COVID-19 pandemijos metu. Neslepiama, kad rugpjūčio mėnesio antroje pusėje mokyklų vadovams, švietimo bendruomenėms bus vedami įvairūs mokymai (jų tematika ir turinys pasitarimo metu nebuvo detalizuoti, vėliau Vyriausybės kanceliarija išplatino pranešimą, kad mokymai bus susiję su IT technologijų naudojimu).

Detalesnę surinktos informacijos ataskaitą ministrų kabinetui žadama pateikti ateinančią savaitę. Švietimo darbuotojų, mokytojų profesinių sąjungų atstovai ne kartą viešoje erdvėje nuogąstavo, kad iki šiol nėra jokio aiškumo, kaip nuo rugsėjo bus vykdomas ugdymo procesas, nors mokslo metų pradžia – vos už kelių savaičių. Ministerija atkerta, kad mokyklos turi būti pasiruošusios abiems mokymo metodams, tiek nuotoliniu, tiek įprastu būdu klasėse.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių