Dėl Palangoje vykusio festivalio „Pudra1444“ pradėtas ikiteisminis tyrimas

Reklama baigsis po sek.

Palangos miesto policijos komisariatas per pirmąjį liepos savaitgalį gavo apie 10 dėl triukšmo besiskundžiančių asmenų skambučių. Visi jie teigė, kad garsi muzika sklinda iš vilos Palangoje, kurioje tris dienas vyko menų festivalis. Tačiau renginio organizatoriai ir dalyviai policijos pareigūnų nurodymus sistemingai ignoravo, tad dėl viešosios tvarkos pažeidimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ikiteisminio tyrimo metu bus siekiama išsiaiškinti, kodėl skundai dėl atviroje lauko teritorijoje garsiai leidžiamos muzikos buvo ignoruojami ir kas dėl to kaltas.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras, jį atlieka Palangos policijos komisariato tyrėjai.

Praėjusį savaitgalį savo poziciją dėl viloje vykstančių procesų ir gyventojų drumsčiamos ramybės išsakė ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

„Susisiekiau ir su Palangos policijos komisariato vadovu, ir su Policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla. Taip negali būti, kad pareigūnai nieko negalėtų padaryti. Manau, galima bausti ne tik už viešosios rimties trikdymą, bet ir policijos pareigūnų nurodymų nevykdymą. Panašių renginių organizatoriai turi suprasti, kad jiems gali grėsti ne tik administracinė, bet ir baudžiamoji atsakomybė.Uždarose patalpose galima muziką leisti kiek garsiau, tačiau rengiant vakarėlius lauke turi būti paisoma ir kitų žmonių interesų. Dauguma palangiškių versle vasaromis dirba be išeiginių. Tai kaip žmonės iš ryto į darbus eiti, kai visą naktį nemiegota? O ir ramiam poilsiui atvykę svečiai taip pat naktimis nori ilsėtis. Nei šio, nei kitų panašių renginių organizatoriai negali tyčiotis iš gyventojų ir policijos pareigūnų. Organizatoriai tiesiog tyčiojasi iš policijos. Panašiuose vakarėliuose turi būti atsakingas už muziką asmuo, tad, kai atvažiuoja pareigūnai, kaskart prisistato vis kitas „Pudros“ atstovas. Jam surašomas protokolas ir skiriama minimali 80 eurų bauda kaip už pirmąjį pažeidimą. Ir taip vos ne keliolika kartų”, – socialiniame tinkle pasipiktinimo situacija neslėpė kurorto vadovas Š. Vaitkus.

Pasak Palangos miesto mero, į Auskos vadovų, kurie jau antri metai panašiuose renginiuose neužtikrina tvarkos, elgesį turėtų atkreipti ir Turto fondas, kuriam priklauso „Auska“. Ši prezidentinė vila iki ateinančių metų yra išnuomota bendrovei „Ambra investicijos”. Jau ir pernai buvo ypač daug nusiskundimų dėl triukšmo šio festivalio metu, ir pernai buvo surašyta daug protokolų. Turto fondas turėjo sureaguoti ir įvertinti, kaip nuomininkas tvarkosi viloje. 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių