Didinamos pagalbos verslui finansavimo sumos ir lengvinami reikalavimai

Reklama baigsis po sek.

Nuo šiandien įsigalioja Ekonomikos ir inovacijų ministerijos patvirtinti palengvinimai verslui pasinaudoti finansinėmis priemonėmis, kurie sudarys geresnes sąlygas gauti lengvatines paskolas ir paskolas sąskaitoms apmokėti bei palūkanoms kompensuoti.

Plečiamas įmonių, kurios gali pretenduoti į lengvatines paskolas pagal priemonę „Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams“, ratas. Nuo šiol paskolas galės gauti įmonės, kurios dėl COVID-19 protrūkio prarado 30 proc. ir daugiau apyvartos (anksčiau galėjo pretenduoti tik įmonės, kurių apyvarta sumažėjo daugiau nei 60 proc.).

Ženkliai didinamas ir lengvatinių paskolų intensyvumas – maksimali paskolos suma vienam subjektui didėja net 10 kartų ir sieks iki 1 mln. eurų vietoj buvusių 100 tūkst. eurų. Taip sudaroma galimybė didesniam ūkio subjektų skaičiui gauti paskolas būtiniausioms išlaidoms finansuoti.

„Įsiklausydami į verslo pasiūlymus, lengviname finansinių pagalbos priemonių reikalavimus verslui ir didiname finansavimo sumas, kad sudarytume galimybę platesniam įmonių, kurios patyrė sunkumų dėl COVID-19, ratui pasinaudoti pagalba. Tikimės, tai bus papildomas impulsas šalies verslui“, – sako laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Taip pat nuo rytojaus gerinamos priemonės „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“, kuri skirta greitai ir paprastai gauti paskolą, apmokėti verslo įmonių sąskaitoms, išrašytoms iki karantino paskelbimo, sąlygos – maksimali galima gauti paskolos suma didinama  penkis kartus: nuo 100 iki 500 tūkst. eurų. Minimali šio apmokėjimo suma – 500 eurų (anksčiau buvo 1000 eurų). Taip pat atsisakoma minimalios neapmokėtos sąskaitos sumos apribojimo – priemone bus galima pasinaudoti nepriklausomai nuo neapmokėtos sąskaitos sumos.

Nuo kitos savaitės lengvinamos sąlygos palūkanų kompensavimui. Nebegalios apribojimai nekilnojamojo turto ir transporto įmonėms bei anksčiau refinansuotoms paskoloms.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių