Didžiausias naujų mokslo metų iššūkis – saugi aplinka ugdymo įstaigose

Reklama baigsis po sek.

Artėjanti Rugsėjo 1-oji didžiausia atsakomybe prislėgs mokyklų vadovų pečius: jiems teks pasirūpinti, kad ugdymo procesas, siekiant išvengti COVID – 19 grėsmės, būtų saugus ir mokiniams, ir pedagogams.

Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Jolita Andrijauskienė neslėpė, kad švietimo įstaigų bendruomenės yra paliktos likimo valiai: sveikatos apsaugos ministras tik pateikė rekomendacijas, kuriose nurodyta suvaldyti srautus, laikytis visų būtinų higienos ir dezinfekcijos reikalavimų, tačiau kaip realiai tai reikia įgyvendinti, sprendimų turi ieškoti patys įstaigų vadovai.

“Šaržuojant pasakysiu, kad kūrybiškai ir žvelgiama į tuos reikalavimus. Kai kurios mokyklos mokinius rugsėjį pasitiks su įvairių spalvų juostelėmis atitvertomis ribomis. Galiu kalbėti apie savo vadovaujamą įstaigą (Klaipėdos Zudermano gimnazija), bus įvestos 4 spalvos kiekvienai amžiaus grupei, ir pagal nuorodas vaikai galės judėti tik vadovaudamiesi arba sekdami jam priskirta spalva. Srautų suvaldymui ko gero visos mokyklos privalės atsisakyti skambučio, jis taps utopija, nes jeigu mes mažesniuosius priimsim į mokyklą nuo 8 val., o didesnius nuo 8,30, tokiu atveju skirsis ir pamokų laikai, taip pat pertraukų. Kol kas ieškome ir randame sprendimus šiai dienai, bet kaip bus toliau, niekas nežino. Pirmąsias savaites apskritai žiūrėsime, kokios priemonės pasiteisina, kokios – netinkamos”, – teigė J. Andrijauskienė.

Tradicinis Rugsėjo 1 – osios renginys Lietuvininkų aikštėje, jei tik leis oras, vyks ir šiemet. Tačiau bus ribojamas dalyvių skaičius: iš kiekvienos mokyklos jame galės dalyvauti iki 25 mokinių ir 2 lydintys mokytojai. Taip pat siekiama iki pusvalandžio sutrumpinti renginio, kuriame koncertuos jaunimo mėgstamas atlikėjas Vidas Bareikis, trukmę. Visiems bus privalomos kaukės, o organizatoriai renginio vietoje turės užtikrinti visus saugumo reikalavimus, siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo.

„Mokinių ir mokytojų sveikata bei saugumas yra absoliutus prioritetas – tai turi diktuoti visus sprendimus. Jeigu matoma, kad rizikos sunkiai suvaldomos einant standartiniu keliu, reiškia, reikia ieškoti kitų variantų“, – pabrėžė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Kadangi ekstremali situacija dėl koronaviruso infekcijos grėsmės nėra atšaukta, mokyklos turi teisę vykdyti mišrų mokymo procesą, t.y. taikyti ir nuotolinio mokymo galimybes. Mero nuomone, geriausiai, kaip organizuoti mokymo procesą, atskirti mokinių srautus, efektyviai išnaudojant turimą infrastruktūrą, žino mokyklų vadovai, todėl, jo nuomone, būtent mokyklos turi nuspręsti, kaip organizuoti saugų mokymo procesą.

Švietimo skyrius dės pastangas užtikrinti, kad nuotolinis mokymas vyktų tik tada, kai tikrai nebus kitų galimybių kaip saugiai organizuoti ugdymo procesą.

Sveikatos apsaugos ministerija dar ketina patikslinti, kaip ir kokių saugumo reikalavimų turėtų laikytis mokyklos. Klausimus, kaip, pavyzdžiui, užtikrinti saugumo reikalavimus sporto salėse, valgyklose, sanitariniuose mazguose ar kitose bendrose mokyklų patalpose, kelia visų Lietuvos mokyklų bendruomenės. Uostamiesčio bendrojo ugdymo įstaigos raginamos pasiruošti „planą B“ – veiksmų ir priemonių planą, ką darytų, jei paaiškėtų, kad kuris nors bendruomenės narys užsikrėtė grėsmingu virusu.

Naujais mokslo metais mokyklose ir mokiniams, ir mokytojams bus privaloma dėvėti apsaugines kaukes. Jų bus galima nedėvėti tik klasėse, kitose mokyklų patalpose jos bus privalomos. Apsauginėmis kaukėmis mokiniams turės pasirūpinti jų tėvai. Apsaugos priemonėmis mokytojams, dezinfekciniu skysčiu, valymo priemonėmis turės apsirūpinti mokymo įstaigos. Pradžiai „startinį paketą“ – apsauginės kaukes, skydus – ketina parūpinti savivaldybė.

Sveikatos apsaugos ministerija pratęsė mokinių, kurie mokslus tęs toje pačioje ugdymo ar mokymo įstaigoje ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė, sveikatos pažymėjimų galiojimo laiką – jie galios iki metų galo. Kitais atvejais mokinių sveikatą tėvai turi patikrinti iki mokslo metų pradžios.

Taip pat žinotina, kad ugdymo įstaigos negali reikalauti iš tėvų atnešti pažymą, kad vaikas sirgo. Kitaip tariant, jeigu vaikas susirgo, kreiptis į medikus dėl pažymos, kuri patvirtintų, kad vaikas įstaigos nelankė dėl ligos, nereikia. Nors nauja tvarka galioja beveik metus, šeimos gydytojai vis dar sulaukia tokių prašymų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių