Dienai be automobilio – studentų lenktynės ir nemokamos kelionės autobusais

Reklama baigsis po sek.

Š. m. rugsėjo 22 dieną Klaipėdoje vyks nuotaikingiausias Europos judumo savaitės renginys – tradicinės studentų lenktynės įvairiomis transporto priemonėmis išilgai miesto – nuo Smiltelės stotelės iki Klaipėdos universiteto Herkaus Manto g. 84. Startavę vienu metu, į tikslą dalyviai judės septyniais būdais: autobusu, maršrutiniu taksi, automobiliu su vidaus degimo varikliu, elektromobiliu, elektriniu paspirtuku,
dviračiu, bėgte.

Tokias lenktynes pagrindine miesto gatve VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas” kartu su Klaipėdos universiteto Studentų sąjunga organizuoja nuo 2009-ųjų. Jomis nėra siekiama kokių nors rekordų, – taip įvertinamas miesto infrastruktūros patogumas įvairioms transporto rūšims.

Lenktynės nors ir įprastos, tačiau intriga kiekvienais metais išlieka: pirmąsias vietas įvairiais metais yra užėmę ir maršrutinis autobusas, ir lengvasis automobilis, ir elektromobilis. Aktuali lyderių rikiuotė leidžia kasmet daryti ne mokslines, tačiau akivaizdžias išvadas apie miesto infrastruktūros patogumą įvairioms transporto rūšims.

Tą pačią dieną vyks akcija „Diena be automobilio“, kuomet gyventojai raginami bent vienai dienai atsisakyti asmeninio automobilio. Miesto tarybos sprendimu kelionės miesto autobusais yra nemokamos, tad visi lengvųjų automobilių vairuotojai kviečiami išbandyti šią viešojo transporto rūšį.

Europos judumo savaitė skirta atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti miestus ir savivaldybes diegti ir populiarinti aplinkai draugiškas transporto priemones, o gyventojus – automobilį keisti dviračiu, ėjimu pėsčiomis, viešuoju transportu ar kitokiu draugiškesniu susisiekimo būdu.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių