Dumpių regioniniame komunalinių atliekų sąvartyne kilo gaisras

Reklama baigsis po sek.

KRATC praneša, kad šiandien apie 11 valandą Dumpių regioniniame komunalinių atliekų sąvartyne kilo gaisras. Padėtis kontroliuojama, dirba 3 ugniagesių mašinos ir KRATC technika.

Gaisro židinys yra vakariniame šlaite, matomas nuo Šilutės-Palangos kelio. Numanoma gaisro priežastis – savaiminis užsidegimas dėl sąvartyno  gilumoje vykstančių atliekų irimo procesų. Tai tipinė sąvartynų problema: per pastarąjį pusmetį Lietuvoje dėl tos pačios priežasties liepsnojo Panevėžio, Šiaulių, Alytaus regionų sąvartynai.

Papildyta

„Jau preliminariai informavome Ekstremalių situacijų komisijos narius apie šį įvykį ir įdėmiai stebėsime situaciją, kad būti pasiruošusiems bet kokiems įvykių raidos scenarijams. Paskutinėmis žiniomis atvira liepsna jau užgesinta, vietoje yra net 5 ugniagesių automobiliai, gaisras lokalizuotas. Bet neišvengiamai – per visą ilgąjį savaitgalį privalomai bus užtikrinamas nepaliaujamas gaisro židinio stebėjimas nuolatos budint vietoje ir akylai stebint situaciją. Numanoma gaisro priežastis – savaiminis užsidegimas dėl sąvartyno gilumoje vykstančių irimo procesų, bet tai bus išsiaiškinta visiškai užgesinus gaisrą ir įsitikinus, kad jis neatsinaujins.“ – Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas

KRATC informavo, kad apie 14 val. gaisras Dumpių sąvartyne buvo užgesintas. Prevenciškai ant degusio sąvartyno šlaito dar pilamas vanduo iš KRATC teritorijoje esančių priešgaisrinių rezervuarų. Dėl saugumo ateinančią naktį viena ugniagesių mašina liks budėti sąvartyne – jei atsinaujintų gaisro židinys, kad iškart būtų galima jį užgesinti.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių