Dviejų direktorių atsistatydinimai – sutapimas?

Reklama baigsis po sek.

Vakar atsistatydino dviejų vakarų Lietuvos savivaldybių administracijų direktoriai: Kretingos ir Klaipėdos rajonų. Abu šį sprendimą grindžia nesutarimais su valdančiosios koalicijos atstovais tarybose.

Portalas balticumzinios.lt vakar rašė apie Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Artūro Bogdanovo apsisprendimą palikti pareigas (visą straipsnį rasite čia: https://balticumzinios.lt/is-pareigu-traukiasi-klaipedos-rajono-savivaldybes-administracijos-direktorius/ ).

Politikų pritarimas buvo svarbus. Ir jį turėjau, bet pamažu koalicijos partnerių tikslai pasikeitė. Dabar pagrindinis tikslas – trinkelės, o ne žmonės.

Todėl žengiu žingsnį, kuriam ruošiausi jau porą mėnesių. Traukiuosi iš administracijos direktoriaus pareigų. Tai nėra spontaniškas sprendimas, jis gerai apgalvotas. Matau, kad nebeturiu galimybės konstruktyviai dirbti su dabartine koalicija. Nuoširdžiausios sėkmės Merui ir visai komandai“,- socialiniame tinkle „Facebook“ rašė jis.

Rajono meras Bronius Markauskas apgailestavo dėl tokio A. Bogdanovo žingsnio, vadindamas jį puikiu vadybininku bei administratorium, tačiau per jautriai sureagavusiu į politinius procesus.

Vos po kelių valandų apie analogišką sprendimą pranešė ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė.

Jau kurį laiką labai svarbūs rajonui sprendimai nesulaukia daugumos palaikymo ir administracijos darbuotojų darbai yra sumenkinti, mūsų pastangos tiesiog nueina veltui. Aš jaučiu, kad dažnai esu kliūtis. Todėl priėmiau sprendimą atsistatydinti iš užimamų pareigų“, – sakė ji.

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius taip pat pareiškė apgailestaująs dėl tokios netekties.

Gerbiu ir suprantu tokį sprendimą. Esu be galo dėkingas Jolantai Girdvainei už jos atsidavimą darbui visus tuos jau beveik dvejus metus, įvestą naują valdymo kultūrą administracijoje, naujus skaidrumo standartus, skirtą gerokai didesnį dėmesį, nei anksčiau, socialinėms rajono problemoms. Ji puikiai visus šiuo metus susitvarkė ir su situacijos dėl koronaviruso rajone valdymu. Padaryta daug darbo, dažnai visuomenei nematomo, atėmusio naktis bei savaitgalius. Be to, nepaisant pandemijos, dėl to nesurenkamų mokesčių, vien šiemet direktorės vadovaujama komanda tęsė, pradėjo įgyvendinti ar baigė įgyvendinti beveik 80 didesnių ir mažesnių rajono infrastruktūros gerinimo projektų. Taip pat pradėta ar jau įgyvendinta apie 80 proc. Tarybos daugumos programos, nors kadencija dar tik įpusėja. Tad surasti jai tinkamą pamainą – sunki užduotis“, – sakė Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius.

Abu direktoriai vienbalsiai tvirtino, kad jų atsistatydinimai, pareikšti tą pačią dieną – tiesiog sutapimas.

Būna gyvenime gi sutapimų? Man pačiai buvo netikėta, kad ir kolega tą pačią dieną buvo apsisprendęs šitaip pasielgti. Aš, tiesą pasakius, tą sprendimą priėmiau gal dienai įpusėjus, nes tarybos posėdis vakar buvo labai sunkus ir aš jau apie tokį sprendimą galvojau, nes paskutiniai mėnesiai rodė, kad pasitikėjimo savivaldybės specialistais ir administracijos vadovais vis mažiau buvo, tai manau, kad mano išėjimas galėtų perkrauti santykius“,- kalbėjo J. Girdvainė.

Tikrai nebuvom susitarę, visiškas sutapimas. <…> Manau, kad ir aš, ir Jolanta esam tokio vadybinio tipo žmonės ir, cituojant merą Bronių Markauską, sunku vadybininkams, siekiantiems rezultato, dirbt su politikais. Galbūt čia ir yra viena didžiausių priežasčių“,- sakė A. Bogdanovas.

Abu administracijų direktoriai tikisi savo tarnybas užbaigti dar šiemet, jei savivaldybėse bus sušaukti neeiliniai tarybų posėdžiai.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių