Džiugi žinia religinei bendruomenei

Reklama baigsis po sek.

Nuo kovo 16 dienos šalyje paskelbus valstybinį karantiną, bažnyčių durys tikintiesiems buvo uždaros. Atšaukus viešas pamaldas, Šv. Mišios buvo aukojamos be žmonių. Šalyje pradėjus įgyvendinti IV-ąjį karantino švelninimo etapą, pamažu gyvenimas į įprastas vėžes grįžta ir religinei bendruomenei.

Nuotoliniu būdu vykusiame Lietuvos Vyskupų Konferencijos posėdyje buvo svarstoma, kaip palaipsniui grįžti prie įprastos sakramentų teikimo tvarkos. Dvasininkai bei tikintieji raginami ir toliau laikytis visų sveikatos apsaugos normų, kurias iki šiol yra nustačiusi Lietuvos Vyskupų Konferencija, atsižvelgdama į kompetentingų tarnybų rekomendacijas.

Šalyje švelninant įvairius ribojimus nuspręsta:

–    nuo gegužės 10 dienos, laikantis visų nustatytų asmens sveikatos apsaugos reikalavimų, atnaujinamas Eucharistijos šventimas sekmadieniais dalyvaujant tikintiesiems;

–    Krikšto ir Santuokos sakramentai bus švenčiami išlaikant nustatytus atstumus tarp žmonių;

–    dėl giedojimo Šv. Mišių metu bei Šv. Mišių jungimo su pridėtinėmis pamaldomis sprendimus priims parapijų klebonai.

Išpažintys turės būti atliekamos laikantis visų privalomų rekomendacijų. Dėl išpažinties su kunigu bus galima susitarti ir asmeniškai.

Kaip ir anksčiau, Lietuvos vyskupai ir kunigai kviečia tikinčiuosius melstis už ligonius, prašyti stiprybės medikams, slaugytojams ir visiems, kurie užtikrina sklandų mūsų visuomenės gyvenimą.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių