Ekspertų Taryba siūlo pradėti 70 m. ir vyresnių asmenų skiepijimą

Reklama baigsis po sek.

Vakar posėdžiavusi Nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba patikslino tolesnį vakcinacijos prioritetų sąrašą ir rekomendacijas dėl vakcinacijos proceso.

Patariamoji taryba rekomenduoja pradėti vakcinaciją šiems didžiausios mirties nuo COVID-19 rizikos asmenims:

1.   70 m. ir vyresniems asmenims;

2. autoimuninėmis, onkologinėmis ligomis sergantiems asmenims, kurie gauna chemoterapinį, imunosupresinį, imunomoduliuojantį (įskaitant taikinių) gydymą, radioterapiją, asmenims, turintiems įgimtą ar įgytą imunodeficitą; rekomenduoti kreiptis į Lietuvos onkologų chemoterapeutų, Lietuvos hematologų draugijas, Lietuvos reumatologų asociaciją dėl suderintų vakcinacijos gairių parengimo.

Artimiausiu metu pasiekti bent 7 000 vakcinos dozių per dieną pajėgumus.

Įgyvendinant vakcinacijos procesą, taip pat rekomenduojama VĮ Registrų centrui / Elektroninei sveikatos paslaugų bendradarbiavimo infrastruktūrai skubos tvarka supaprastinti vakcinacijos ir tyrimų registravimą; sukurti asmenų registravimo vakcinuotis sistemą.

Po antrosios vakcinacijos dozės praėjus 2 savaitėms, Vyriausybei, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ir Lietuvos statistikos departamentui atlikti asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ), slaugos ir globos įstaigų vakcinacijos / imuniteto auditą Valstybės duomenų valdysenos informacinėje sistemoje.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių