Girulių draustinio idėja į miesto strateginį veiklos planą neįtraukta

Reklama baigsis po sek.

Šiandien vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje buvęs administracijos direktorius, dabar opozicijoje esantis Saulius Budinas siūlė Girulių draustinio steigimą įtraukti į šių metų strateginį veiklos planą. LR susisiekimo ministerijai ir Vyriausybei užsimojus šioje miškingoje teritorijoje įkurdinti geležinkelio mazgą, S> Budino manymu, tokia ryžtinga ir dokumente įrašyta savivaldybės pozicija padėtų centrinės valdžios atstovams racionaliau vertinti situaciją ir geležinkelio infrastruktūros plėtrai žvalgytis kitų alternatyvių vietų, apeinant Girulius.

„Draustinio statusas pagal Aplinkos apsaugos įstatymus ir saugomų teritorijų reglamentus galimas net keliais variantais. Tai gali būti nacionalinis parkas, regioninis parkas ar draustinis. Bet kuriuo atveju atsirastų saugoma teritorija. Jeigu kalbant apie savivaldybės lygmens paskelbimą, tai būtent ji ir nustatytų reglamentus, kurių būtų privalu visiems laikytis toje teritorijoje. Tai būtų priemonė ir Tarybos narių pozicija, kuri padėtų atgrasyti Vyriausybę nuo miško kirtimo“, – teigė Tarybos narys S. Budinas.

Nors idėją Girulių mišką paskelbti savivaldybės saugoma teritorija administracijoje svarstoma dar nuo šio pirmadienio, tačiau įtraukti ją į miesto strateginį veiklos planą – nesiryžta. Pritrūko tam pritariančių valdančiosios daugumos balsų ir idėja buvo atmesta. Pasak Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko, pati iniciatyva yra sveikintina ir jai pritariama. Neatsisakoma šio miško apsaugoti nuo pjūklų, tačiau norima pačiam procesui tinkamai pasiruošti.

„Pati mintis racionali, tikėtina, kad ji iš tiesų apsunkintų bet kokius Vyriausybės planus kėsintis į Girulių mišką, tačiau negalim tik iš eigos įtraukti tai į strateginį veiklos planą. Tai yra per rimtas dokumentas, reikalaujantis svarstymo. Šiandieninę situaciją reikėtų vertinti ne kaip idėjos atmetimą, o priešingai, kaip ieškojimą racionalių būdų kuo greičiau tokį tikslą įgyvendinti, bet tai daryti kokybiškai. Parengiant Tarybos sprendimo projektą, ar kažkokias tvarkas, kurias vėlgi įteisinti, įtvirtinti normalia, išdiskutuota ir teisės aktais atliepiančia tvarka“, – sprendimą argumentavo V. Grubliauskas.

Priminsime, kad savivaldybės administracijai dar birželio 23 dieną buvo duotas pavedimas išanalizuoti tvarkas ir būdus, kaip būtų galima Girulių mišką paskelbti miesto saugoma teritorija. Tarybos nario S. Budino teigimu, šiandien buvo svarbu priimti tokį sprendimą ir įtraukti į strateginį veiklos planą, nes liepos 1 dieną Vyriausybė jau svarstys geležinkelio mazgo perkėlimo klausimą.

„Tai būtų miesto užtikrintos pozicijos parodymas Vyriausybei, kad mes nesutiksime su miško naikinimu. O paskui jau administracija jau galėtų savo eiga aiškintis, kaip ir kokiomis priemonėmis būtų galima realiai tokį tikslą įgyvendinti, kokios apimties sprendimą priimti dėl šios teritorijos paskelbimo miesto saugoma“, – sakė S. Budinas.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius G. Neniškis patikino, kad intensyviai aiškinamasi techninius procesus, kaip miestas galėtų vieną ar kitą teritoriją paskelbti saugoma erdve. Iki šiol uostamiestis praktikos sprendžiant tokius klausimus neturėjo, todėl reikia analizuoti galimus variantus. Idėjos Girulių mišką paskelbti draustiniu ar miesto mišku neatsisakoma, tačiau procesiniai veiksmai nėra taip greitai įgyvendinami.

Dėl Girulių miško išsaugojimo gyventojai birželio 22 d. paskelbė peticiją. Per kelias dienas ją jau pasirašė beveik 12 tūkstančių žmonių. Vakar, birželio 24 d. iniciatyvinė grupė rinko gyventojų parašus dėl Girulių draustinio steigimo – per vieną dieną tokiai idėjai pritarė ir ją pasirašė daugiau nei pusantro tūkstančio parašų, keli šimtai savo pritarimą išreiškė elektroniniu būdu. Visus šiuos už medžių išsaugojimą kovojančių žmonių parašus ketinama pateikti Vyriausybei. Tikimasi, kad aktyvus žmonių pasipriešinimas ir raštiškas pozicijos išreiškimas padės ministrų kabinetui liepos 1 dieną atsisakyti noro geležinkelio infrastruktūrą plėsti uostamiesčio plaučiais vadinamoje teritorijoje.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių