Girulių miškas bus išsaugotas?

Reklama baigsis po sek.

LR Susisiekimo ministras Marius Skuodis viešai pareiškė sieksiantis LR teritorijos bendrojo plano pakeitimų, užkirsiančių kelią Girulių miško naikinimui.

Girdžiu viešojoje erdvėje nerimstančias diskusijas dėl Girulių miško ir Lietuvos Respublikos Bendrojo plano konkretizuotų sprendinių.

Todėl visiems klaipėdiečiams, aplinkosaugos aktyvistams ir bendrai besidomintiems noriu perduoti aiškią žinią – po konsultacijų su skirtingais kolegomis siūlysiu atsisakyti į Bendrąjį planą įtraukti geležinkelio mazgo plėtrą ties Girulių mišku ir vietoj šios teritorijos vertinti plėtros galimybes alternatyviose lokacijose, taip išvengiant miško kitimo ir jį apsaugant.

Tikiu, kad ateities susisiekimo sistema pirmiausiai turi atitikti darnos ir atvirumo principus. Suderinti interesus nėra visada lengva. Tačiau gyventojų gyvenimo kokybė ir žaliosios miestų teritorijos neturėtų kentėti jose įgyvendinant tokius infrastruktūros sprendimus. Ypač esant alternatyvoms, leidžiančioms pasiekti tą patį norimą rezultatą.

Aplinkos ministerijos kolegų koordinuojamą Bendrąjį planą matau ne kaip draudimų, o potencialių galimybių planą – tai, susisiekimo terminais, kaip automobilio navigacija, parodanti, kur šalyje yra didžiausias ekonominis, socialinis ir aplinkosauginis potencialas. Tuo pačiu tai ir kompleksinis dokumentas, siekiantis kaip įmanoma geriau suderinti visas sritis. Darni plėtra vyks tik tuomet.

Taip, tai mano vieša reakcija į aplinkosaugos specialistų raginimą Vyriausybei koreguoti praėjusių metų vasarą priimtą nutarimą dėl transeuropinio transporto koridoriaus Klaipėdos geležinkelio mazgo vystymo dalies planų“ ,- socialinio tinklo paskyroje rašė LR Susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Kolegos žinute netruko pasidalinti LR Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, pranešdamas ir apie išorinį uostą liečiančias Bendrojo plano korekcijas:

#Giruliai išsaugoti

Kolega Marius Skuodis darys korekcijas Susisiekimo ministerijos strateginiuose dokumentuose. O mes Aplinkos ministerijaoje pirmadienį finalizuodami LR teritorijos bendrasis planas įnešime korekcijas dėl išorinio uosto alternatyvų“,- rašė LR Aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

2020-ųjų pabaigoje šalies geležinkelių tinklą valdanti LTG grupės įmonė „LTG Infra“ išplatino pranešimą, kad plėtros Giruliuose projektas bendrovėje šiuo metu visai nebėra svarstomas. Atnaujinama galimybių studija, atliekamos papildomos analizės kaip planuoti geležinkelių veiklą Klaipėdos mieste.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių