Girulių miškas: gyventojai turi tik savaitę apsisprendimui

Reklama baigsis po sek.

Iki šiol savo nuomonės neišsakę klaipėdiečiai kviečiami dalyvauti apklausoje, kurioje klausiama „Ar pritariate, kad Melnragės–Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas?“. Apklausa papildomai pratęsta iki šio mėnesio pabaigos, tad nuomonės išreiškimui gyventojai turi tik vieną savaitę.

„Apklausos terminas buvo pratęstas Iki lapkričio 30 d., tačiau klaipėdiečiai apklausoje dalyvauja vangiai. Iki šios dienos savo nuomonę išreiškė mažiau kaip 5 tūkst. klaipėdiečių. Niekas kitas už mus neišspręs mūsų rūpesčių, todėl tik nuo mūsų aktyvumo priklauso, kaip šį klausimą vertins sprendimus priimantys Vilniuje. Kviečiu visus klaipėdiečius būti savo miesto šeimininkais, miesto patriotais ir, nepriklausomai nuo to, kurioje Klaipėdos vietoje gyvenate, sudalyvauti apklausoje, kuri ir surengta siekiant išgirsti jūsų nuomonę dėl Girulių miško ateities, kurią vėliau būtų galima pateikti ir sostinės valdininkams. Nors pagal Vietos savivaldos įstatymą gyventojų balsas – patariamojo pobūdžio, aiški gyventojų pozicija būtų akstinas rengti dokumentą, kuris būtų teikiamas Vyriausybei kaip siūlomas nutarimo projektas dėl miško išsaugojimo”, – kreipimesi į gyventojus teigė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Apklausa vykdoma nuo š. m. spalio 5 iki spalio 30 d. Tačiau atsižvelgiant į specialiai apklausai vykdyti sudarytos komisijos 2020 m. lapkričio 6 d. posėdyje išsakytus argumentus ir siūlymus, kad dėl karantino sutrumpėjo terminas, per kurį gyventojai galėjo sudalyvauti apklausoje išreikšdami nuomonę rašytine forma, be to, apklausos pradžioje buvo užfiksuoti balsavimo trukdžiai, nebuvo užtikrintas korektiškas apklausos veikimas, balsuojant iš mobiliųjų įrenginių, nuspręsta siūlyti pratęsti apklausos terminą.

Apklausa vykdoma elektronine forma Savivaldybės interneto svetainėje www.klaipeda.lt/apklausa. Apklausa bus laikoma baigta pasibaigus papildomam apklausos terminui (lapkričio 30 diena imtinai), tada ir bus paskelbti apklausos rezultatai.

Internetinės apklausos skiltyje patalpintos asmens identifikavimo ir balsavimo instrukcijos, todėl gyventojams pateikti savo nuomonę apklausoje ypač paprasta.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, siekdama išsaugoti Girulių mišką, šių metų liepos 30 d. patvirtino Vyriausybei teikiamą siūlymą keisti birželio 22 d. nutarimą “Dėl transeuropinio IX B transporto koridoriaus Klaipėdos geležinkelio mazgo dalies susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo planų rengimo pradžios”. Šalies valdžiai išsiųstame rašte pažymima, kad minėtas nutarimas neatitinka Klaipėdos miesto bendruomenės bei Savivaldybės lūkesčių ir yra iš esmės nepriimtinas.

Tam, kad būtų parengtas atitinkamas dokumentas, kurį dar turėtų patvirtinti savivaldybės taryba, reikalinga, kad apklausoje dalyvautų ne mažiau kaip 15 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje (turinčių teisę balsuoti), t.y., beveik 20 tūkst. klaipėdiečių.

Balsuokite!

Elektroniniu būdu vykdomoje apklausoje, į kurią nukreipiama per oficialią Klaipėdos miesto savivaldybės svetainę iš www.klaipeda.lt/apklausa, klausiama „Ar pritariate, kad Melnragės–Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas?“ Apklausa truks iki š. m. lapkričio 30 d. (imtinai).

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių