Girulių miškas: paskutinė diena pasirašyti

Reklama baigsis po sek.

Šiandien- paskutinė diena, kai klaipėdiečiai gali išreikšti savo nuomonę apklausoje Ar pritariate, kad Melnragės–Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas?“. Iki 12-tos valandos, per visą apklausai skirtą laikotarpį, jau balsavo 14569 miesto gyventojai. Reikiamų 20000 sulaukti jau nebesitikima.

Akivaizdu, kad per šitą pusdienį nebus dar 5000 balsuojančių, kad pasiektume tą 20 tūkstančių dalyvavusių apklausoje skaičių, kad būtų šis klausimas privalomai svarstomas Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje. Tačiau juk įstatymas nedraudžia Klaipėdos politikams svarstyti ir įtraukti šios apklausos rezultatus į tarybos darbotvarkę, nes, švelniai tariant, neįmanoma neatsižvelgti, nei pagal politinę logiką, nei pagal žmogiškąją logiką, į tokio skaičiaus klaipėdiečių nuomonę“,- kalbėjo apklausos iniciatorė, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė Nina Puteikienė.

Politikė pridūrė, kad jos žiniomis, per pastarąjį 10-metį uostamiestyje nė karto nebuvo apklausos su tokia įtrauktimi, kurioje būtų dalyvavę asmenys, identifikuoti per elektroninius valdžios vartus. Turint omenyje tai, kad daug balsavimo teisę turinčių miestiečių negalėjo dalyvauti dėl kompiuterinio raštingumo stokos, ar dėl to, kad tiesiog nesinaudoja elektronine bankininkyste bei neturi elektroninio parašo, šiandien turimus rezultatus galima vertinti labai teigiamai.

Apklausą organizavo Klaipėdos miesto savivaldybės administracija. Dėl šalyje įvesto, o vėliau vis griežtinto, karantino, buvo panaikinta galimybė balsuoti fiziškai, atėjus į savivaldybės administracijos pastatą. Manoma, kad tai galėjo užkirsti kelią savo nuomonę išreikšti vyresnio amžiaus žmonėms.

Prisiminiau, kaip daromos apklausos, dėl svarbių gyventojams klausimų, pavyzdžiui, Olandijoje. Ypač dėl teritorijų planavimo, ar architektūrinių sprendimų. Kiekvienas to miesto gyventojas gauna į pašto dėžutę laišką su trimis (kaip pavyzdžiui) Atgimimo aikštės variantais. Jis turi galimybę pasirinkti, jam įdėtas vokas su atgaliniu adresu ir jis, pažymėjęs pasirinktą variantą, balsuoja už jį, siunčia į savivaldybę. Taip gyventojai yra įtraukiami“,- sektiną pavyzdį pateikė N. Puteikienė.

Ji teigė esanti įsitikinusi, kad pasekus Olandijos pavyzdžiu, 20 000 parašų klaipėdiečiams būtų ne riba.

Beveik 15 000 miestiečių išsakytų nuomonių nenuvertino ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Nepaisant to, kiek tų parašų bus galutiniame variante, tie parašai yra ir ateityje bus tokia moralinė parama visais atvejais, kada reikės kalbėt apie klaipėdiečių nuomonę. Net ir formaliai neatliepiant tų reikalavimų. Kitas dalykas- aš beveik įsitikinęs, kad į ateinantį tarybos posėdį, kuris bus po geros savaitės, mes įtrauksime į darbotvarkę tuos klausimus dėl draustinio, dėl visų šitų klausimų, susijusių su Melnragės-Girulių mišku, tai tikrai. Bet kuriuo atveju, aš esu pasiruošęs tą įtraukti“,- kalbėjo jis.

Meras pridūrė, kad net ir keliolikos tūkstančių klaipėdiečių išreikšta neigiama nuomonė dėl Pauosčio geležinkelio kelyno plėtros Melnragės – Girulių miške, turėtų būti paskata atsižvelgti į ją LR ministerijoms, dalyvaujančioms, tvirtinant Klaipėdos miesto bendrąjį planą.

N. Puteikienės teigimu, didžiausias aktyvumas apklausoje buvo fiksuojamas ją pratęsus pirmąjį kartą. Tuomet per parą savo nuomonę išreikšdavo 800-900 klaipėdiečių. Pastarosiomis dienomis pasirašė vidutiniškai po 200 miestiečių. Didžioji dauguma nesutiko, kad iškertant minimą miško plotą būtų plečiamas geležinkelio kelynas.

Apklausa tęsis iki 2020m. Gruodžio 14d. vidurnakčio.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių