Girulių miško klausimas vėl atidėtas

Reklama baigsis po sek.

Šiandien vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje į darbotvarkę pagaliau buvo įtrauktas didelio rezonanso visuomenėje sulaukęs klausimas dėl geležinkelio kelyno plėtros Melnragės-Girulių miške.

Posėdyje buvo aptarta Klaipėdos gyventojų e-apklausa, kurioje sudalyvavo beveik 15 000 žmonių. Akcentuota, kad, vertinant visas technines kliūtis ir alternatyvių galimybių balsuoti nebuvimą, miestiečių aktyvumas, pasisakant šiuo klausimu buvo milžiniškas.

Meras pritarė, kad apklausa galėjo būti teisiškai netobula, tačiau teigė neįžvelgiantis poreikio ją tęsti dar kartą.

Tarybos narė Vaida Raugelė išsakė susirūpinimą, kad daugiau kaip du mėnesius vykusi apklausa galėjo būti tik žaidimas uostamiesčio gyventojų emocijomis.

Pabendravusi su iniciatyvine grupe, kėliau klausimus: „tai kokį sprendimą, jūs norite, kad taryba priimtų?“ ir niekas negalėjo atsakyti į šį klausimą. Klausiau tam, kad nemanipuliuoti mūsų visų, gyventojų, emocijom, o priimti sprendimus ir atsakyti į klausimus“,- kalbėjo V. Raugelė.

Politikai sutarė, kad iš tiesų miesto savivaldybės taryba neturi teisinės galios priimti sprendimus dėl Pauosčio geležinkelio kelyno plėtros šioje teritorijoje. Daugiausia, ką šiuo klausimu gali padaryti savivalda- tai teikti Vyriausybei, LR Seimui ir LR Prezidentui rezoliuciją tarybos sprendimo forma.

Klaipėdos miesto savivaldybės Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas pristatė administracijos siūlymą minimoje rezoliucijoje pirmiausia perduoti gyventojų apklausos rezultatus ir prašyti į juos atsižvelgti priimant sprendimus Vilniuje dirbančių šalies vadovų. O kadangi vien to nepakaks, drauge siūloma pateikti alternatyvą priimtam sprendimui.

Antru punktu mes siūlėme tarybai kreiptis į vyriausybę su prašymu užtikrinti Klaipėdos miesto savivaldybės atstovų dalyvavimą Lietuvos Geležinkelių atliekamoje galimybių studijoje.<…> Trečiu punktu administracijos direktorius įpareigojamas gavus rezultatus pristatyti juos Klaipėdos miesto savivaldybės tarybai, kuri ir apsispręstų dėl tolimesnių žingsnių“,- sakė A. Kačalinas

Jo teigimu, pasibaigus dabar vykstančiai galimybių studijai, jei jos rezultatas klaipėdiečių netenkins, miesto savivaldos atstovai galės teikti siūlymą keisti šiuo metu galiojantį LR Seimo nutarimą, kuris neužtikrina Girulių miško apsaugos.

Arvydas Vaitkus siūlė papildyti administracijos siūlymą dar vienu punktu: kreiptis į Vyriausybę su prašymu pritarti šių metų liepos mėnesio Klaipėdos miesto savivaldybės parengtam Vyriausybės nutarimo projektui.

Jame buvo numatytas būdas traukiniams į Klaipėdą įvažiuoti per „Draugystės“ stotį iš Pagėgių, taip aplenkiant visą miestą, mažinant triukšmą, taršą ir išvengiant geležinkelių kelyno plėtros Giruliuose.

A. Kačalinas informavo, kad A. Vaitkaus minėtas sprendimo projektas formaliai dar nėra pasiekęs Vyriausybės, nes LR Susisiekimo ministerija pranešė negalinti derinti siūlymo, kol nėra pakeistas šiuo metu galiojantis LR Seimo nutarimas.

Mes, taryba, jau sprendimą esam priėmę dėl to, kad miško kirsti neleisim ir juo esam įpareigoję direktorių taip ir daryt. Šitoj vietoj logiškiausias žingsnis būtų, gavus LR Susisiekimo ministerijos išaiškinimą, kad jie negali nagrinėti šio tarybos sprendimo, dar kartą prašyti nesutikti su tokia vyriausybės pozicija ir, pasikeitus naujai Vyriausybei,dar kartą prašyti sugrįžti prie šio klausimo tada tarybos sprendimas būtų visiškai logiškas. Dabar ką aš matau- nieko. Tai rezoliucija- memorandumas, kuris neturi jokių teisinių pasekmių“,- kalbėjo Saulius Budinas.

Dėl šio siūlymo šios dienos tarybos posėdyje taip ir nebuvo apsispręsta. Pasitarę liberalai paprašė šį klausimą atidėti kitam tarybos posėdžiui.

Įvertinant tarybos narių pasisakymuose nuskambėjusius įvairius siūlymus ir abejones, ir tą negalėjimą įsitraukti labiau į tos rezoliucijos tarybos sprendimo formoje rengimą, būtų siūlymas gal atidėti šito klausimo svarstymą kitam tarybos posėdžiui, daugiau įtraukti dalyvių, įtraukti frakcijų atstovus, kiekvienos frakcijos atstovą, įtraukti bendruomenes, išklausyti ir įsivertinti dabar nuskambėjusius siūlymus, ir kitame tarybos posėdyje ateiti su geru ir stipriu tarybos sprendimu, kuriam visi pritars“,- kalbėjo Elida Mantulova.

18 tarybos narių pritarus, 3 susilaikius, nepritarus 7, buvo nuspręsta klausimą atidėti.

Ačiū visiems klaipėdiečiams kurie labai aktyviai pasisakė šituo klausimu. Jūsų balsas yra girdimas ir bus išgirstas. O į Vyriausybę mes turim kreiptis su daug kokybiškesniu sprendimu, kuris būtų nukreiptas būtent į konkretų sprendimą, o ne tiktai pasakymą, kad šita situacija yra tokia“,- diskusiją užbaigė Saulius Budinas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių