„Grigeo Klaipėda“ nuotekas ir vėl valys „Klaipėdos vanduo“

Reklama baigsis po sek.

Žaliavą gofruotam kartonui gaminanti „Grigeo Klaipėda“ penktadienį pasirašė sutartį su „Klaipėdos vanduo“ dėl nuotekų valymo veiklos atnaujinimo ir jau šį penktadienį atnaujins gamyklos darbą.

Savivaldybės valdoma įmonė „Klaipėdos vanduo“ šių metų sausį bendrovei „Grigeo Klaipėda“ išdavė griežtas prisijungimo sąlygas, kuriose buvo aiškiai nurodyta, ką įmonė turi atlikti, kad galėtų savo gamybines atliekas leisti į miesto nuotekų tinklus. Dėl sąlygų neįvykdymo sutartis gegužės mėnesį buvo nutraukta. Situacijai pasikeitus, šiandien, birželio 5ąją dieną ji vėl sudaryta ir pasirašyta. Galios vieną mėnesį, t.y. iki liepos 5 dienos imtinai.

„Grigeo Klaipėda” įvykdė dar sausio mėnesį jiems pateiktas prisijungimo sąlygas, tai yra, pastatė automatinius mėginių semtuvus, užtikrino duomenų perdavimą į mūsų sistemas ir mes pasirašėm trumpalaikę sutartį mėnesiui. Esminis skirtumas tarp anksčiau pasirašytų sutarčių yra tai, kad dabar įmonei „Grigeo Klaipėda” yra nustatyta suminė tarša, tam tikras limitas, kiek įmonė per mėnesį gali išleisti teršalų, jeigu tiksliau, negali viršyti 200 tūkstančių kilogramų”, – teigė AB „Klaipėdos vanduo” generalinis direktorius Benutis Jonikas.

Suminė tarša numatyta siekiant apsaugoti buitinius nuotekų valymo įrenginius nuo galimos rizikos sugesti. Jeigu įmonė viršytų nustatytus reikalavimus, nuotekos būtų nebepriimamos.

Gegužės viduryje Klaipėdos prokuratūra nepatenkino „Grigeo Klaipėda“ prašymo leisti atlikti statybos darbus Dumpiuose esančių valymo įrenginių teritorijoje, o teismas laikinai apribojo įmonės nuotekų valymo įrenginių veiklą.

„Klaipėdos prokuratūra neuždraudė derinti techninį projektą statybos leidimui gauti, tad tai šiuo metu ir darome. Parengėme techninį statybų projektą, deriname jį su atsakingomis institucijomis ir tikimės, kad galiausiai sugrįšime į įprastą darbų ritmą“, – teigia T. Eikinas.

Miesto valymo įrenginiai, kuriuos eksploatuoja AB „Klaipėdos vanduo“, nuo sausio pradžios, valydami ir „Grigeo Klaipėda“ nuotekas, dirbo maksimaliais pajėgumais. Tuo metu „Grigeo Klaipėda“ tarša viršijo normas, aptartas prisijungimo sąlygose. Įmonei atsisakius toliau valyti itin taršias kartono gamyklos nuotekas, pastaroji buvo priversta stabdyti veiklą. „Grigeo Klaipėda“ neveikė nuo šių metų gegužės vidurio.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių