Į laivo triumą įkrito žmogus

Reklama baigsis po sek.

Pirmadienio vakarą, apie 19.18 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Klaipėdoje, Minijos g. 180 laive į triumą įkrito žmogus. Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Pareigūnams teko neeilinė operacija, užtrukusi daugiau nei dvi valandas. 

Į įvykio vietą operatyviai nuvykę Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai susidūrė su neeiline situacija. 1997 metais gimęs vyriškis, Ukrainos pilietis, atlikdamas suvirinimo darbus plaukiojančiame laivo doke, Vakarų laivų gamykloje, įkrito į maždaug 20 metrų aukščio triumą. Pirminiais duomenimis vyriškis įkrito atbulas. Ungiangesiams prireikė daugiau nei dviejų valandų, kol nukentėjusįjį pavyko štraukti. Situaciją itin apsunkino asmens patirtos politraumos – pirminiais duomenimis, vyriškiui daugybiniai lūžiai, skundėsi peties, galvos skausmais. Bijodami dėl neatsargaus elgesio dar labiau pakenkti sužalojimus patyrusiam asmeniui, ugniagesiai gelbėtojai specialiu įtvaru įrėmino jo kaklą, apsirišo virvėmis ir kiek įmanydami atsargiau stengėsi jį ištraukti. Nepaisant politraumų, pareigūnams nemenkų iššūkių sukėlė ir pati operacijos vieta – žmogų ištraukti į laivo paviršių jiems teko su visa įranga telpant vos 60 cm skersmens tunelyje.

“Daugiau nei dvi valandas reikėjo atsargiai, lėtai lįsti siauru tuneliu. Operacija iš tiesš sudėtinga ir neeilinė. Erdvės ir taip mažai, o dar pareigūnas turi ir įrangą turėti, ir paskui save atsargiai ištraukti politraumas patyrusį nukentėjusįjį”, – teigė Klaipėdos apsk. priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prevencinės veiklos poskyrio vyr. specialistė A. Maslauskienė.

Ugniagesiams gelbėtojams pavyko sėkmingai vyriškį ištraukti iš laivo triumo ir saugiai jį perduoti krante laukusiai medikų komandai. Vyras išgabentas į ligoninę. Policijos komisariate pradėtas tyrimas pagal LR BK 176 str. (Darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimas).

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių