I. Šimonytė ragina S. Skvernelį nedelsiant griežtinti karantiną – premjeras to daryti neketina

Reklama baigsis po sek.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė šiandien kreipėsi į laikinai pareigas einantį Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį prašydama jo vykdyti duotą priesaiką tarnauti Lietuvos žmonių gerovei ir kuo skubiau Vyriausybės posėdyje priimti būtinus ir sveikatos apsaugos srities autoritetų siūlomus papildomus griežtinančius karantino sąlygas sprendimus.

Ministrė Pirmininkė kreipimesi pažymi, jog šiandien paskelbti toliau augantys rekordiniai užsikrėtusiųjų koronavirusu žmonių skaičiai ir pranešimai apie kasdien mirštančius keliasdešimt mūsų bendrapiliečių rodo, kad ligšioliniai sprendimai nepadėjo stabilizuoti situacijos ir pasiekti jos gerėjimo.

Kreipiuosi į Jus, nes nebeturime jokios moralinės ir politinės teisės daugiau delsti. Kiekviena pradelsta diena kainuoja žmonių gyvybes ir sveikatą. Sprendimai nepriimti šiandien reikš prarastas žmonių gyvybes visą ateinantį mėnesį. Jei neatlaikydama hospitalizuojamų sergančiųjų skaičiaus „perdegs“ ir neužtikrins reikalingos, savalaikės ir kvalifikuotos pagalbos visa Lietuvos sveikatos apsaugos sistema, pasekmės bus itin skaudžios – jau dabar perteklinio mirtingumo rodikliai yra gąsdinantys, – teigė I. Šimonytė. – Esu pasiruošusi paremti ir viešai palaikyti reikalingus sprendimus, tokiu būdu pasidalindama Jums tenkančią atsakomybę. Beprecedentės krizės akivaizdoje, kada Vyriausybės veiksmai lemia žmonių gyvybes, negalime ir neturime vadovautis siaurais politinės naudos išskaičiavimais. Tikiu, kad Jūs ir kaip buvęs pareigūnas, ir šiuo metu laikinai einantis Ministro Pirmininko pareigas politinis lyderis, elgsitės garbingai ir ryžtingai.

Ministrės Pirmininkės kreipimasis į l.e.p. Premjerą S. Skvernelį

LR Vyriausybės posėdyje ir pasitarime į tokį raginimą nebuvo sureaguota dėl labai paprastos priežasties – paskirtoji premjerė raginimą siuntė raštu, o ne skambučiu, todėl tokį siūlymą vadina viešųjų ryšių akcija.

Priėmėm viską, kas reikalinga, pirmadienį, šiandien įsigalioja, o tas pareiškimas, yra viešųjų ryšių akcija. Likus 15 ar 18 minučių iki pasitarimo siųsti tokį deklaratyvų pareiškimą, sakantį, kažką darykite, ką nors darykite. Tai jeigu norime ir iš tikrųjų rūpi, paskambina telefonu ir pasako, turime pasiūlymą, gal galėtumėte jį posėdyje apsvarstyti ir priimti, tas ir būtų padaryta. Dabar aš jokio skambučio nesulaukiu, gaunu per viešąją erdvę tik pranešimą, tai yra toks viešųjų ryšių akcijos momentas“, – teigė laikinasis premjeras Saulius Skvernelis.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių