Įjungs šviesoforus Tauralaukyje

Reklama baigsis po sek.

Naujose pagrindinės Tauralaukio gatvės – valstybinės reikšmės kelio – sankryžose bus įjungti šviesoforai. Jų šioje pusantro kilometro nesiekiančioje kelio atkarpoje yra net 4. 

Pajūrio gatvė – pagrindinis susisiekimo kelias per Tauralaukį. Šio kelio rekonstrukcijos, kuri prasidėjo praėjusių metų gegužę, laukė ne tik Tauralaukio gyventojai, bet ir visi, kuriems šis šiaurinėje miesto dalyje esantis kelias yra patogiausias susisiekti su miesto dalimi. Čia įrengtas keturių eismo juostų kelias su šviesoforais reguliuojamomis sankryžomis. Pirmąja juosta vietos gyventojams sudaryta galimybė patogiau įvažiuoti į Pajūrio gatvę. Tranzitinis srautas tarp Palangos plento ir Klaipėdos miesto netrukdomai gali judėti kitomis eismo juostomis. Rekonstruojant kelią taip pat įrengtas žiedas Klaipėdos ir Pajūrio gatvių sankirtoje, įvažos autobusams, įrengtas gatvių apšvietimas, sutvarkyta aplinka. Šio projekto metu taip pat suremontuotos aplinkinės Debesų, Virkučių, Akmenų, Lazdyno gatvės.

Statybos ir remonto darbai buvo pabaigti šią vasarą, todėl jau kelis mėnesius vairuotojai važiuoja nauju platesniu negu iki šiol keliu per Tauralaukį, o pėstieji ir dviratininkai – naujais takais, įrengtais palei rekonstruotą gatvę. Tačiau sumontuotų šviesoforų įjungti neskubėta.

Šiandien gautas Lietuvos automobilių kelių direkcijos raštas, kuriuo ji informavo, kad priėmė eksploatacijai iš rangovo pagal sutartį „Valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 2250 Klipščiai – Tauralaukis ruožo nuo 0,0 iki 1,374 km rekonstravimas ir aplinkinių gatvių remontas“ įrengtus inžinerinius tinklus ir statinius: apšvietimo, šviesoforų tinklus ir įrenginius. Siekdama užtikrinti saugias eismo sąlygas rekonstruotame kelio ruože laikotarpiu, kol bus įvykdytos užbaigtų statybos darbų perdavimo procedūros, Kelių direkcija sutiko, kad įrengtas apšvietimas ir šviesoforai objekte pradėtų veikti jau dabar.

Klaipėdos miesto savivaldybė šviesoforus planuoja įjungti jau šiandien.

Pajūrio ir Klaipėdos gatvių Tauralaukyje rekonstrukcija yra bendras Klaipėdos miesto savivaldybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos projektas. Jo vertė – 5,9 mln. eurų. Vadovaujantis tarp šių institucijų 2018 m. spalio 15 d. pasirašyta Bendradarbiavimo sutartimi, valstybinės reikšmės rajoninis kelias Klipščiai – Tauralaukis bus perduotas savivaldybės nuosavybėn.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių