Ilgąjį savaitgalį tikrins paslaugų teikėjus ir prekybininkus

Reklama baigsis po sek.

Ilgąjį savaitgalį Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai tikrins, kaip paslaugų teikėjai ir prekybininkai laikosi reikalavimų, skirtų užkirsti kelią koronavirusui plisti visuomenėje.

Šią savaitę duris atvėrė grožio salonai ir kirpyklos, lankytojus priima lauko kavinės, nuo šiandien turguose leidžiama prekyba ne tik sodininkystės prekėmis. Visa tai paskatins didesnius žmonių srautus viešosiosiose erdvėse, todėl labai svarbu, kad prekybininkai, paslaugų teikėjai ir patys paslaugų gavėjai laikytųsi nustatytų reikalavimų ir nekeltų pavojaus savo ir aplinkinių sveikatai.  

NVSC specialistai visose Lietuvos savivaldybėse šį ilgąjį savaitgalį pasiruošę tikrinti, ar nepažeidžiami reikalavimai, nustatyti prekybos ir paslaugų teikimo vietoms sušvelninto karantino metu – ar ribojamas pirkėjų srautas, ar sužymėti atitinkami tarpai tarp pirkėjų eilėse, ar įleidžiami tik pirkėjai, dėvintys kaukes ir atvykstantys ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, ar yra įspėjimai rizikos grupių asmenims, ar sudaromos galimybės tinkamai lankytojų rankų higienai ir kitų karantino reikalavimų laikymasis.

Už patikrinimų metu nustatytus pažeidimus bus taikoma administracinė atsakomybė. Asmenims, nesilaikantiems reikalavimų gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių